ATP Rotterdam: Andriej Rublow kontra Andy Murray o ćwierćfinał. Karen Chaczanow znów lepszy od Stana Wawrinki

Karen Chaczanow w dwóch setach pokonał Stana Wawrinkę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Andriej Rublow wygrał z Marcosem Gironem i w 1/8 finału zmierzy się z Andym Murrayem.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Andriej Rublow
W poniedziałek Karen Chaczanow okazał się lepszy od Stana Wawrinki w spotkaniu gry podwójnej. We wtorek ponownie zmierzyli się na korcie centralnym w Rotterdamie, tym razem w meczu o awans do II rundy turnieju singla. Lepszy znów okazał się Rosjanin, który po półtorej godzinie rywalizacji zwyciężył 6:4, 7:5.

Chaczanow zawdzięcza zwycięstwo lepszej skuteczności przy serwisie. Ani razu nie został przełamany, podczas gdy sam dwukrotnie odebrał podanie Wawrince. Zapisał także na swoim koncie 15 zagrań kończących i 20 niewymuszonych błędów. W II rundzie tenisista z Moskwy zmierzy się z Cameronem Norrie'em.

Od początku sezonu 2021 Andriej Rublow notował serię dziewięciu wygranych meczów, którą w ćwierćfinale Australian Open przerwał Danił Miedwiediew. We wtorek Rosjanin powrócił na korty i na ścieżkę zwycięstw. W I rundzie ABN AMRO World Tennis Tournament pokonał 7:6(1), 6:3 kwalifikanta Marcosa Girona. - To był mój pierwszy mecz tutaj i na początku czułem się spięty - przyznał Rublow, cytowany przez atptour.com.

23-latek z Moskwy, który we wtorek zaserwował trzy asy, uzyskał dwa breaki i posłał 23 uderzenia wygrywające, w II rundzie zmierzy się z Andym Murrayem. - Andy to prawdziwa legenda. Lubię go jako człowieka i tenisistę. Gdy poprzednio zagraliśmy, to mnie zniszczył (6:3, 6:0, 6:2 w I rundzie Australian Open 2017 - przyp.red.), ale jestem pewien, że teraz będziemy walczyć i rozegramy wiele świetnych wymian - powiedział o pojedynku z Brytyjczykiem.

W australijskim starciu Alex de Minaur wygrał 6:1, 6:4 z Johnem Millmanem. 22-latek z Sydney (we wtorek pięć asów, sześć przełamań i 20 zagrań kończących) o awans do ćwierćfinału powalczy z Keiem Nishikorim. Z kolei we francuskim pojedynku Jeremy Chardy obronił dwa meczbole i po tie breaku trzeciego seta okazał się lepszy od Ugo Humberta.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)