Kolejne rozczarowanie Andżeliki Kerber. Efektowne otwarcie Madison Keys

Andżelika Kerber kolejnego turnieju nie zaliczy do udanych. W Dubaju (WTA 1000) niemiecka tenisistka wypuściła z rąk wysokie prowadzenie w trzecim secie meczu z Francuzką Caroline Garcią.

Andżelika Kerber PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 26) sezon rozpoczęła od ćwierćfinału turnieju Grampians Trophy w Melbourne. Kolejne starty były dla niej nieudane. W Australian Open i Dosze wygrała łącznie jeden mecz. W Dubaju również przeżyła rozczarowanie. Niemka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w trzecim secie i przegrała 6:3, 2:6, 4:6 z Caroline Garcią (WTA 47).

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu obie tenisistki miały po osiem break pointów. Garcia pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. Francuzka poprawiła na 3-6 bilans meczów z Kerber. Kolejną rywalką tenisistki z Lyonu będzie Włoszka Martina Trevisan, która weszła do drabinki w miejsce Białorusinki Wiktorii Azarenki.

Madison Keys (WTA 19) rozbiła 6:1, 6:1 En Shuo Liang (WTA 239). W ciągu 64 minut Amerykanka zdobyła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. W II rundzie czeka ją starcie z Anastazją Potapową (WTA 88), która w 74 minuty wygrała 6:3, 6:2 z Laurą Siegemund (WTA 56). Rosjanka zgarnęła 21 z 23 piłek przy własnym pierwszym serwisie.

Jelena Rybakina (WTA 23) w 76 minut pokonała 6:0, 6:4 Saisai Zheng (WTA 48). Kazaszka zaserwowała cztery asy i wywalczyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zaliczyła pięć przełamań i w II rundzie zmierzy się z Ons Jabeur. Marketa Vondrousova (WTA 20) wygrała 6:4, 6:4 z Aną Bogdan (WTA 101). W ciągu 93 minut Czeszka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Petra Martić (WTA 21) przegrała 6:7(2), 4:6 z Kristiną Mladenović (WTA 53). W pierwszym secie Chorwatka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W drugiej partii uzyskała przełamanie na 3:2, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. Anett Kontaveit (WTA 24) w 57 minut rozbiła 6:2, 6:1 Timeę Babos (WTA 106). Estonka spożytkowała sześć z 10 break pointów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)