Kolejna rywalka Igi Świątek wyłoniona. Będzie starcie wielkoszlemowych mistrzyń

W środę w turnieju tenisowym WTA 1000 w Dubaju dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Przeciwniczką Igi Świątek będzie triumfatorka Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017.

Garbine Muguruza PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
We wtorek w Dubaju Iga Świątek rozprawiła się z Japonką Misaki Doi. Polka wygrała szósty mecz z rzędu i czekała na kolejną rywalkę, którą wyłoniło spotkanie Garbine Muguruzy (WTA 16) z Amandą Anisimovą (WTA 32).  Hiszpanka pokonała 6:4, 6:2 amerykańską półfinalistkę Rolanda Garrosa 2019.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Muguruza uzyskała na 3:2. Pierwsze trzy gemy drugiej partii padły łupem tenisistki returnującej. Hiszpanka jako pierwsza utrzymała podanie, po długiej grze na przewagi i odparciu break pointa. Wyszła na 3:1, a później dołożyła przełamanie na 5:2. W ósmym gemie spotkanie zakończyła za pierwszą piłką meczową.

W ciągu 88 minut Muguruza obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów więcej od Anisimovej (75-64). Hiszpanka po raz pierwszy zmierzyła się z Amerykanką.

Muguruza wygrała już 14. mecz w 2021 roku (bilans 14-4). Zanotowała finały w Melbourne (Yarra Valley Classic) i Dosze. Poza tym doszła do 1/8 finału w Abu Zabi i Australian Open. Hiszpanka po raz siódmy bierze udział w imprezie w Dubaju. Najlepiej wypadła w 2015 i 2018 roku, gdy dotarła do półfinału.

W środę w walce o ćwierćfinał odbędzie się konfrontacja wielkoszlemowych mistrzyń. Muguruza i Świątek triumfowały w Rolandzie Garrosie, odpowiednio w 2016 i 2020 roku. Hiszpanka wygrała jeszcze Wimbledon 2017.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)