Nadia Podoroska zmuszona do wysiłku przez Meksykankę. Awans Eugenie Bouchard

Argentynka Nadia Podoroska musiała się mocno napracować, aby rozprawić się z meksykańską kwalifikantką w turnieju WTA 250 w Guadalajarze. Awans wywalczyła Kanadyjka Eugenie Bouchard.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Nadia Podoroska (WTA 46) została rozstawiona z numerem pierwszym w imprezie w Guadalajarze. W I rundzie trafiła na reprezentantkę gospodarzy Giulianę Olmos (WTA 485). Argentynka nie miała łatwej przeprawy z Meksykanką. Pokonała ją 7:6(8), 3:6, 6:2 po dwóch godzinach i 20 minutach.

W pierwszym secie półfinalistka Rolanda Garrosa 2020 mogła przegrywać 0:3, ale w trzecim gemie odparła trzy break pointy. W tie breaku prowadziła 5-1, ale wykorzystała dopiero piąta piłkę setową. W drugiej partii do głosu doszła Olmos. Podoroska z 1:4 zbliżyła się na 3:4, jednak straciła dwa kolejne gemy. W trzecim secie Argentynka wróciła ze stanu 0:2, 30-40.

Podoroska obroniła 10 z 14 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. W zaciętej bitwie o jeden punkt więcej zdobyła Olmos (102-101). Kolejną rywalką Argentynki będzie Włoszka Elisabetta Cocciaretto.

Eugenie Bouchard (WTA 144) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Caroline Dolehide (WTA 154). W ciągu godziny i 44 minut Kanadyjka zdobyła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała siedem z 13 break pointów. W II rundzie byłą piątą rakietę globu czeka starcie z Kają Juvan (WTA 91), która wygrała 7:5, 7:6(5) z Aliona Bolsova (WTA 107). W drugim secie Słowenka podniosła się ze stanu 3:5.

Anna Blinkowa (WTA 70) przegrała 3:6, 5:7 z Tamarą Zidansek (WTA 93). W pierwszym secie Rosjanka zaliczyła przełamanie na 3:2, by stracić cztery gemy z rzędu. W drugiej partii z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie czterech piłek meczowych. W dwóch ostatnich gemach zdobyła tylko dwa punkty. W trwającym 84 minuty meczu Słowenka zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji.

Sara Sorribes (WTA 71) zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:1 Greet Minnen (WTA 109) po dwóch godzinach i 19 minutach. Hiszpanka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Leylah Annie Fernandez (WTA 87) wygrała 7:5, 4:6, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 126). W pierwszym secie Kanadyjka odrodziła się ze stanu 0:4 i obroniła piłkę setową przy 4:5. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Rosjanka uzyskała już w pierwszym gemie. W decydującej odsłonie Fernandez oddała podanie przy 2:2, ale zgarnęła cztery z pięciu kolejnych gemów.