Aryna Sabalenka uporała się z pierwszą rywalką. Petra Kvitova skapitulowała

Białorusinka Aryna Sabalenka uporała się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Czeska tenisistka Petra Kvitova, która w sobotę triumfowała w Dosze, nie dokończyła spotkania ze Szwajcarką Jil Teichmann.

Aryna Sabalenka Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
We wtorek Aryna Sabalenka (WTA 8) rozpoczęła czwarty występ w turnieju głównym w Dubaju (raz nie przeszła kwalifikacji). Białorusinka wygrała 6:2, 6:4 z Alize Cornet (WTA 59). W trwającym 87 minut meczu tenisistka z Mińska cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 17 break pointów.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Anett Kontaveit (WTA 24), która pokonała 6:4, 7:5 Soranę Cirsteę (WTA 67). W pierwszym secie Estonka wróciła z 0:2. W ciągu godziny i 42 minut odparła sześć z ośmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

W sobotę Petra Kvitova (WTA 10) triumfowała w Dosze po rozbiciu w finale Garbine Muguruzy. Dubaju Czeszka nie podbije, bo skapitulowała w II rundzie. Z powodu kontuzji prawego przywodziciela skreczowała w meczu z Jil Teichmann (WTA 54). W drugim secie Kvitova prowadziła 4:1, by stracić dwa kolejne gemy i nie kontynuować gry. Czeszka w Dubaju zdobyła tytuł w 2013 oraz zaliczyła finał w 2019 roku.

- Od czasu półfinału w Dosze przywodziciel mi dokucza. W drugim secie nie było lepiej, a nawet trochę się pogorszyło i prawie wszędzie czułam ból prawie nogi. Tak naprawdę nie mogłam się swobodnie poruszać i nie chciałam, żeby sytuacja się jeszcze pogorszyła. Dlatego niestety musiałam skreczować - wyjaśniła Kvitova (cytat za wtatennis.com).

Odpadła Jelena Rybakina (WTA 23), ubiegłoroczna finalistka. Kazaszka przegrała 6:7(6), 6:4, 2:6 z Ons Jabeur (WTA 31). W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Tunezyjki. Elise Mertens (WTA 18) pokonała 6:3, 6:3 Shelby Rogers (WTA 49). W ciągu 94 minut Belgijka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

W środę Mertens czeka starcie z Caroline Garcią (WTA 47), która w 80 minut wygrała 6:2, 6:4 z Martiną Trevisan (WTA 90). Francuzka zgarnęła 24 z 33 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu szans.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)