ATP Dubaj: nieudany wieczór wysoko rozstawionych. Dominic Thiem i David Goffin przegrali inauguracyjne mecze

Dominic Thiem w dwóch setach przegrał z Lloydem Harrisem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. We wtorek odpadli też wysoko rozstawieni Pablo Carreno i David Goffin, który uległ Keiowi Nishikoriemu.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem nie zaliczy do udanych początku sezonu 2021. Austriak notuje wiele zaskakujących porażek w początkowych fazach turniejów. We wtorek poniósł kolejną. W swoim inauguracyjnym meczu w imprezie w Dubaju najwyżej rozstawiony Thiem niespodziewanie przegrał 3:6, 4:6 z klasyfikowanym na 81. miejscu w światowym rankingu Lloydem Harrisem.

- Jestem niesamowicie szczęśliwy, bo bardzo podziwiam Dominika, więc to dla mnie szczególne zwycięstwo - mówił Harris w wywiadzie na korcie. - Naprawdę dobrze serwowałem i rozgrywałem ważne punkty - dodał Afrykaner, który we wtorek ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał dwa breaki oraz posłał dziewięć asów i 23 uderzenia wygrywające

Pokonując aktualnie czwartego w rankingu ATP Thiema, Harris odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "10" klasyfikacji singlistów. W III rundzie 24-latek z RPA zmierzy się z Filipem Krajinoviciem. Oznaczony numerem 14. Serb bez straty partii ograł Alejandro Davidovicha.

W hicie II rundy Kei Nishikori dzięki bardzo solidnej grze z linii końcowej wygrał 6:3, 7:6(3) z Davidem Goffinem, turniejową "piątką". Japończyk w ciągu godziny i 53 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie cztery asy, cztery przełamania i 26 uderzeń kończących. Kolejnym przeciwnikiem 31-latka z Shimane będzie Aljaz Bedene, który ograł Lorenzo Giustino, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

Odpadł również rozstawiony z numerem szóstym Pablo Carreno. Powracający po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją mięśni brzucha Hiszpan przegrał 7:6(5), 3:6, 2:6 z Martonem Fucsovicsem. Węgier o ćwierćfinał powalczy z oznaczonym "11" Dusanem Lajoviciem.

Taylor Fritz zrewanżował się Nikołozowi Basilaszwilemu za porażkę poniesioną przed czterema dniami w półfinale turnieju w Dosze i we wtorek ograł Gruzina 4:6, 6:3, 7:6(4). W 1/8 finału oznaczony numerem 15. Amerykanin zmierzy się z niepokonanym od 21 meczów w imprezach rangi ATP 500 Andriejem Rublowem.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,897 mln dolarów
wtorek, 16 marca

II runda gry pojedynczej:

Filip Krajinović (Serbia, 14) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 7:5, 6:4
Taylor Fritz (USA, 15) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 4:6, 6:3, 7:6(4)
Lloyd Harris (RPA) - Dominic Thiem (Austria, 1) 6:3, 6:4
Kei Nishikori (Japonia) - David Goffin (Belgia, 5) 6:3, 7:6(3)
Marton Fucsovics (Węgry) - Pablo Carreno (Hiszpania, 6) 6:7(5), 6:3, 6:2
Aljaz Bedene (Słowenia) - Lorenzo Giustino (Włochy, LL) 6:4, 6:3

ATP Dubaj: Hubert Hurkacz w środę rozegra dwa mecze. Na kort wyjdzie też Łukasz Kubot