ATP Dubaj: Hubert Hurkacz poznał rywala w 1/8 finału. Na drodze Polaka stanie turniejowa "trójka"

Rozstawiony z numerem trzecim Denis Shapovalov będzie rywalem Huberta Hurkacza w 1/8 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. W II rundzie Kanadyjczyk bez straty seta pokonał Jana-Lennarda Struffa.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Denis Shapovalov po raz pierwszy w karierze stanął na starcie turnieju ATP w Dubaju. Jego debiutancki mecz okazał się bardzo udany. We wtorek, w spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los), Kanadyjczyk w znakomitym stylu wygrał 6:1, 6:3 z Janem-Lennardem Struffem.

W przeszłości Shapovalov miał duże kłopoty ze Struffem i wygrał tylko jedną z ich pięciu poprzednich konfrontacji. We wtorek Kanadyjczyk z problemami zmagał się jedynie w gemie otwarcia, w którym musiał bronić dwóch break pointów. Szybko wszedł na wysokie obroty i na poziom nieosiągalny dla Niemca.

W pierwszym secie Kanadyjczyk błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 5:0, by wygrać 6:1. W drugim wyrównaną walkę toczyli jedynie na samym początku. Od stanu 1:2 21-latek znów przejął kontrolę i zdobył pięć z sześciu końcowych gemów.

Shapovalov zdominował wydarzenia na korcie dzięki bardzo ofensywnej i zarazem skutecznej grze. W ciągu 61 minut rywalizacji zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 34 z 45 rozegranych punktów, posłał 26 zagrań kończących, popełnił tylko sześć niewymuszonych błędów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał cztery z sześciu break pointów.

W III rundzie Shapovalov zmierzy się z Hubertem Hurkaczem, który we wtorek wyeliminował Richarda Gasqueta. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu. Oba poprzednie, w 2019 roku w Indian Wells i Winston-Salem, wygrał Polak.

Mecz Hurkacza z Shapovalovem odbędzie się w środę.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,897 mln dolarów
wtorek, 16 marca

II runda gry pojedynczej:

Denis Shapovalov (Kanada, 3) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 6:3

ATP Acapulco: Alexander Zverev szybko odprawił hiszpańską nadzieję. Sebastian Korda lepszy od dawnego mistrza US Open