ATP Dubaj: Andriej Rublow wyrównał osiągnięcie Andy'ego Murraya w turniejach "500". Awans Roberto Bautisty

Andriej Rublow bez straty seta i serwisu pokonał Emila Ruusuvuoriego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju w Dubaju. Tym samym Rosjanin wygrał 21. mecz z rzędu w imprezach rangi ATP 500 i wyrównał osiągnięcie Andy'ego Murraya.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Cztery ostatnie turnieje rangi ATP 500, w których wystąpił (w ubiegłym roku w Hamburgu, Petersburgu i Wiedniu oraz w tym w Rotterdamie), Andriej Rublow zakończył zdobyciem tytułu. We wtorek rozpoczął walkę o piąty kolejny triumf, w Dubaju. W meczu II rundy z Emilem Ruusuvuorim Rosjanin zaserwował sześć asów, posłał 26 zagrań wygrywających, ani razu nie oddał podania, uzyskał dwa przełamania i pokonał fińskiego kwalifikanta 6:4, 6:4.

Tym samym Rublow wygrał 21. mecz z rzędu w turniejach serii ATP 500 i wyrównał osiągnięcie Andy'ego Murraya z sezonów 2016-17. Lepszy w historii jest jedynie Roger Federer, który w okresie od lutego 2014 roku do czerwca 2016 zwyciężył w 28 kolejnych spotkaniach w imprezach rangi "500".

- To niesamowite, że wyrównałem osiągnięcie Andy'ego. Ale muszę koncentrować się wyłącznie na najbliższym meczu - powiedział w wywiadzie na korcie najwyżej rozstawiony Rosjanin, który o kolejną wygraną powalczy w środę z lepszym z pary Taylor Fritz - Nikołoz Basilaszwili.

Roberto Bautista, zeszłotygodniowy finalista z Dohy, we wtorek spędził na korcie tylko 26 minut. Po tym czasie jego rywal, Matthew Ebden, zrezygnował z dalszej rywalizacji. W III rundzie oznaczony numerem ósmym Hiszpan zagra z Jannikiem Sinnerem. Włoch, turniejowa "16", w trzech setach okazał się lepszy od Aleksandra Bublika.

Asłan Karacew, rewelacja niedawnego Australian Open, wykorzystuje otrzymaną od organizatorów dziką kartę i jest już w 1/8 finału. We wtorek Rosjanin pokonał 6:4, 4:6, 6:4 rozstawionego z numerem 12. Daniela Evansa. Kolejnym rywalem Karacewa będzie Lorenzo Sonego. Występujący w Dubaju z "17" przy nazwisku Włoch wygrał 6:2, 6:2 z Bernabe Zapatą.

Rozstawiony z numerem ósmym Karen Chaczanow potrzebował dwóch godzin i 16 minut gry oraz tie breaka w decydującym secie, by uporać się z Alexeiem Popyrinem. W 1/8 finału Rosjanin stanie naprzeciw Jeremy'ego Chardy'ego. Z kolei Dusan Lajović wygrał 7:5, 6:2 z Malekiem Jazirim.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczne Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,897 mln dolarów
wtorek, 16 marca

II runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 2) - Emil Ruusuvuori (Finlandia, Q) 6:4, 6:4
Roberto Bautista (Hiszpania, 4) - Matthew Ebden (Australia, SE) 4:1 i krecz
Karen Chaczanow (Rosja, 8) - Alexei Popyrin (Australia, WC) 6:4, 3:6, 7:6(4)
Dusan Lajović (Serbia, 11) - Malek Jaziri (Tunezja, WC) 7:5, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 16) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 2:6, 7:6(2), 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy, 17) - Bernabe Zapata (Hiszpania, Q) 6:2, 6:2
Asłan Karacew (Rosja, WC) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 12) 6:4, 4:6, 6:4

ATP Dubaj: Hubert Hurkacz poznał rywala w 1/8 finału. Na drodze Polaka stanie turniejowa "trójka"

Czy Andriej Rublow wygra turniej w Dubaju?