Katarzyna Kawa wciąż bez wygranej. Nie dołączy do Igi Świątek i Magdy Linette

Katarzyna Kawa pozostaje bez wygranego meczu w tym roku. Nie dołączy do Igi Świątek i Magdy Linette w głównej drabince turnieju tenisowego WTA 1000 w Miami.
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa (WTA 130) jako jedyna Polka wzięła udział w kwalifikacjach do imprezy w Miami. W głównej drabince nie dołączy do Igi Świątek i Magdy Linette. W poniedziałek przegrała 4:6, 3:6 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 110). Kawa pozostaje bez zwycięstwa w tym roku (bilans meczów 0-5).

W pierwszym secie Kawa z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Schmiedlova uzyskała na 5:3. Słowaczka wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

W trwającym godzinę i 46 minut mecz Kawa zdobyła tylko pięć z 15 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Schmiedlova obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek i bilans to teraz 2-1 dla Schmiedlovej. Dwa razy trafiły na siebie w cyklu ITF. w Pieszczanach (2010) wygrała Słowaczka, a w Pradze (2012) lepsza była Polka.

Schmiedlova w dwóch ostatnich turniejach w Meksyku, w Guadalajarze i Monterrey, doszła do ćwierćfinału. Słowaczka w przeszłości była notowana na 26. miejscu w rankingu. W swoim dorobku ma trzy tytuły w głównym cyklu (Katowice i Bukareszt 2015, Bogota 2018).

Kawa ostatni mecz wygrała w listopadzie w turnieju ITF w Orlando, gdzie doszła do ćwierćfinału. Na zwycięstwo na poziomie WTA Tour Polka czeka od lutego 2020 roku. Wtedy w Hua Hin pokonała Hinduskę Ankitę Rainę. Najlepszym rezultatem Kawy jest finał w Jurmale (2019).