ATP Miami: Fernando Verdasco wrócił po pół roku. Dramatyczne chwile na korcie Jacka Drapera

Powracający po półrocznej pauzie Fernando Verdasco w dwóch setach przegrał z Bjornem Fratangelo w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000. Dramatyczne chwile w czwartek przeżywał 19-letni Jack Draper.

Marcin Motyka
Jack Draper Getty Images / Tom Dulat/Getty Images for LTA / Na zdjęciu: Jack Draper
Fernando Verdasco dopiero w czwartek rozpoczął rywalizację w sezonie 2021. Hiszpan nie grał w poprzednich miesiącach, bo miał problemy zdrowotne i chciał poświęcić czas rodzinie. W I rundzie turnieju ATP w Miami zmierzył się z Bjornem Fratangelo i był to jego pierwszy mecz od 28 października 2020.

Po Verdasco widoczne były oznaki braku ogrania. Miał problemy z uchwyceniem właściwego rytmu, popełniał wiele błędów i w efekcie przegrał 4:6, 4:6. Tym samym Fratangelo, który w piątek zaserwował 11 asów, uzyskał trzy breaki i posłał 20 zagrań kończących, wygrał swój pierwszy mecz w głównym cyklu od lipca 2019 roku. O kolejne zwycięstwo Amerykanin powalczy z rozstawionym z numerem 24. Lorenzo Sonego.

19-letni Jack Draper w debiucie w turnieju rangi ATP Masters 1000 przeżywał na korcie dramatyczne chwile. Brytyjczyk w trakcie meczu z Michaiłem Kukuszkinem miał problemy z oddychaniem, a po zakończeniu pierwszego seta upadł na kort. Podniósł się po kilku minutach, dzięki pomocy służb medycznych, lecz nie był w stanie kontynuować gry. Kukuszkin w 1/32 finału zmierzy się z Asłanem Karacewem, turniejową "17".

Marin Cilić pokonał 6:3, 2:6, 6:4 Federico Corię i w II rundzie Miami Open 2021 zagra z rozstawionym z numerem 13. Cristianem Garinem. Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem szóstym Denisa Shapovalova został Ilja Iwaszka. Białorusin po trzech tie-breakach ograł Soona Woo Kwona. Dalej gra też Yasutaka Uchiyama, który wyeliminował Salvatore Caruso i w 1/32 finału stanie naprzeciw turniejowej "piątki", Diego Schwartzmana.

Czwartek był udanym dniem dla Australijczyków. Thanasi Kokkinakis w starciu kwalifikantów pokonał Shintaro Mochizukiego i w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 29. Martonem Fucsovicsem. W ślady rodaka poszedł Jordan Thompson, który wygrał z Federico Delbonisem, a o awans do 1/16 finału powalczy z Milosem Raoniciem, turniejową "12".

Miami Open, Miami (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,343 mln dolarów
czwartek, 25 marca

I runda gry pojedynczej:

Yasutaka Uchiyama (Japonia) - Salvatore Caruso (Włochy) 6:3, 6:4
Ilja Iwaszka (Białoruś) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 7:6(4), 6:7(4), 7:6(3)
Marin Cilić (Chorwacja) - Federico Coria (Argentyna) 6:3, 2:6, 6:4
Jordan Thompson (Australia) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(6), 6:4
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Jack Draper (Wielka Brytania, WC) 7:5 i krecz
Bjorn Fratangelo (USA, Q) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4, 6:4
Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) - Shintaro Mochizuki (Japonia, Q) 6:3, 6:3