ATP Miami: mocny start Stefanosa Tsitsipasa i Milosa Raonicia. Debiutanckie zwycięstwo Asłana Karacewa

Stefanos Tsitsipas łatwo pokonał Damira Dzumhura w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju w Miami. Pewne do 1/16 finału awansował też Milos Raonić, a Asłan Karacew odniósł debiutanckie zwycięstwo w imprezie rangi ATP Masters 1000.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
- To okazja, nie będę kłamał - powiedział Stefanos Tsitsipas, zapytany o swoje szanse na triumf w turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Rywalizację na Florydzie Grek zainaugurował w sobotę od pewnego zwycięstwa w II rundzie nad Damirem Dzumhurem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji. Ateńczyk zaserwował sześć asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał trzy breaki, posłał 18 zagrań kończących i w 68 minut pokonał Bośniaka 6:1, 6:4.

- To był świetny mecz. Bardzo mocno rozpocząłem, dwukrotnie go przełamałem i dzięki temu uzyskałem dużą przewagę. W kolejnych fragmentach wszystko dobrze dla mnie się układało - mówił, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem drugim Tsitsipas, który w III rundzie zmierzy się z Keiem Nishikorim. Japończyk, turniejowa "28", wyszedł zwycięsko z trzysetowej batalii z Aljazem Bedene.

Od wysokiej wygranej rywalizację w Miami Open 2021 rozpoczął też Milos Raonić. Kanadyjczyk zaserwował 12 asów, zagrał 26 uderzeń wygrywających, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów i w niespełna godzinę ograł 6:2, 6:1 Jordana Thompsona. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem 12. Raonicia będzie Ugo Humbert. Oznaczony "20" Francuz także bez straty seta uporał się z Joao Sousą.

Asłan Karacew zbiera nowe doświadczenia. W lutym w Australian Open zadebiutował w Wielkim Szlemie i dotarł aż do półfinału, a w zeszłym tygodniu w Dubaju zdobył premierowy tytuł w głównym cyklu. Z kolei w sobotę wygrał swój pierwszy mecz w imprezie rangi ATP Masters 1000 - pokonał 6:4, 6:3 Michaiła Kukuszkina.

Marin Cilić po bardzo wyrównanym starciu wygrał 3:6, 7:5, 7:6(5) z rozstawionym z numerem 13. Cristianem Garinem. W 1/16 finału Chorwat zmierzy się z Lorenzo Musettim. 19-letni Włoch wyeliminował oznaczonego "23" Benoita Paire'a.

Odpadł również rozstawiony z numerem 15. Alex de Minaur. Australijczyk w trzech setach przegrał z Danielem Elahim Galanem. O awans do 1/8 finału Kolumbijczyk powalczy z oznaczonym "23" Lorenzo Sonego, który okazał się lepszy od Bjorna Fratangelo.

Miami Open, Miami (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,343 mln dolarów
sobota, 27 marca

II runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, LL) 6:1, 6:4
Milos Raonić (Kanada, 12) - Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:1
Asłan Karacew (Rosja, 17) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 6:3
Ugo Humbert (Francja, 20) - Joao Sousa (Portugalia) 6:1, 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy, 24) - Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:4, 7:6(5)
Kei Nishikori (Japonia, 28) - Aljaz Bedene (Słowenia) 7:6(6), 5:7, 6:4
Marin Cilić (Chorwacja) - Cristian Garin (Chile, 13) 3:6, 7:5, 7:6(5)
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Alex de Minaur (Australia, 15) 4:6, 6:3, 6:4
Lorenzo Musetti (Włochy) - Benoit Paire (Francja, 23) 6:3, 6:3