ATP Miami: Danił Miedwiediew wygrał "na jednej nodze". John Isner skuteczny w tie breakach

W końcówce meczu z Alexeiem Popyrinem Danił Miedwiediew zmagał się z problemami fizycznymi, ale pokonał Australijczyka i awansował do IV rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami. John Isner po dwóch tie breakach wygrał z Felixem Augerem-Aliassime'em.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Mark Brown / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew wygrał drugi mecz w turnieju ATP w Miami. Po tym, jak w swoim inauguracyjnym spotkaniu oddał tylko cztery gemy Yenowi-Hsunowi Lu, w niedzielnym meczu III rundy z Alexeiem Popyrinem najwyżej rozstawiony Rosjanin musiał się o wiele mocniej napracować. Spędził na korcie dwie godziny i 37 minut, miał problemy fizyczne, ale ostatecznie pokonał Australijczyka 7:6(3), 6:7(7), 6:4.

Miediwiediew wpędził się w tarapaty nieco na własne życzenie. W drugim secie roztrwonił prowadzenie 5:2 i nie wykorzystał trzech meczboli. Z kolei od połowy trzeciej partii zmagał się z kłopotami zdrowotnymi. Grał "na jednej nodze", niemal nie używając lewej, ograniczył poruszanie się po korcie, lecz i tak zdołał przełamać Australijczyka i doprowadził mecz do udanego dla siebie zakończenia.

Rosjanin w niedzielę zaserwował dziesięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów, posłał 31 uderzeń wygrywających i popełnił 42 niewymuszone błędy. W 1/8 finału tenisista z Moskwy zmierzy się z lepszym z pary Frances Tiafoe - Dusan Lajović.

John Isner znów udowadnia, że warunki w Miami bardzo mu odpowiadają. Amerykanin, mistrz Miami Open z 2018 roku i finalista sprzed dwóch lat, jest już w 1/8 finału tegorocznej edycji. W niedzielę Isner zaserwował 16 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i po dwóch tie breakach pokonał oznaczonego "11" Felixa Augera-Aliassime'a.

- To był dla mnie wielki test i trudny mecz - przyznał rozstawiony z numerem 18. Isner, który w IV rundzie zmierzy się z Roberto Bautistą. Oznaczony numerem siódmym Hiszpan w swoim pierwszym meczu w turnieju wygrał 4:6, 6:3, 6:2 z Janem-Lennardem Struffem.

Rozstawiony z numerem 21. Jannik Sinner był o gem od porażki z Karenem Chaczanowem, ale odwrócił losy meczu i pokonał Rosjanina, turniejową "14", 4:6, 7:6(2), 6:4. Włoch w ciągu dwóch godzin i 50 minut gry zapisał na swoim koncie trzy przełamania i 32 uderzenia kończące.