ATP Miami: Emil Ruusuvuori nawiązał do wyczynów wielkiego rodaka. Frances Tiafoe specjalistą od odrabiania strat

W meczu czołowych tenisistów młodego pokolenia o awans do 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Miami 21-letni Emil Ruusuvuori pokonał 22-letniego Mikaela Ymera. Frances Tiafoe wygrał trzeci mecz z rzędu, w którym musiał odrabiać stratę seta.

Marcin Motyka
Emil Ruusuvuori PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Emil Ruusuvuori
Podczas turnieju ATP w Miami znakomicie radzą sobie młodzi tenisiści. W niedzielę, w III rundzie, doszło do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji 21-letniego Emila Ruusuvuoriego z Mikaelem Ymerem, 22-latkiem. Mecz obfitował w zmiany sytuacji, a lepszy okazał się Fin, zwyciężając po dwóch godzinach i 17 minutach 4:6, 6:1, 7:5.

Tym samym Ruusuvuori został pierwszym reprezentantem swojego kraju w 1/8 finału zawodów rangi ATP Masters 1000 od maja 2014 roku, gdy do tej fazy zmagań w Madrycie dotarł uważany za najlepszego fińskiego tenisistę w historii Jarkko Nieminen. O ćwierćfinał 21-latek z Helsinek powalczy z kolejnym graczem młodego pokolenia, 19-letnim Jannikiem Sinnerem.

Frances Tiafoe jest specjalistą od odrabiania strat podczas Miami Open 2021. W niedzielę Amerykanin wygrał trzeci kolejny mecz, w którym przegrał inauguracyjnego seta. Tym razem pokonał 1:6, 7:5, 6:3 oznaczonego numerem 16. Dusana Lajovicia. Kolejnym rywalem Tiafoe'a będzie najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew.

Do IV rundy awansował też inny reprezentant gospodarzy, oznaczony "22" Taylor Fritz. Amerykanin wygrał 6:4, 3:6, 6:1 z Cameronem Norrie'em i w pojedynku o ćwierćfinał zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Rozstawiony z numerem 32. Kazach bez straty partii wyeliminował Jamesa Duckwortha.