ATP Miami: Danił Miedwiediew walczył do krwi. Aleksander Bublik z życiowym wynikiem w turnieju Masters 1000

Mimo zdartego do krwi kolana Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Francesa Tiafoe'a w IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP w Miami. Aleksander Bublik zadebiutuje w ćwierćfinale imprezy rangi ATP Masters 1000.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew korzystający z przerwy medycznej Getty Images / Michele Eve Sandberg/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew korzystający z przerwy medycznej
Podczas turnieju ATP w Miami Danił Miedwiediew walczy nie tylko z rywalami, ale i z własnymi dolegliwościami. W czasie niedzielnego meczu III rundy z Alexeiem Popyrinem miał ogromne skurcze i poruszał się po korcie "na jednej nodze". Z kolei we wtorek, gdy rywalizował z Francesem Tiafoe'em, zdarł do krwi skórę na prawym kolanie. Mimo to, pokonał Amerykanina 6:4, 6:3.

W pierwszym secie Miedwiediew długo nie był w stanie potwierdzić przewagi. Udało mu się to dopiero w dziesiątym gemie, gdy wywalczył setbola, przy którym Tiafoe posłał forhend w aut. Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Amerykanina, który objął prowadzenie z przełamaniem.

Tiafoe jednak szybko stracił przewagę, a dodatkowo sam zaczął odczuwać problemy zdrowotne i poprosił o interwencję lekarza. Po powrocie do gry obniżył swój poziom. Miedwiediew to wykorzystał, przejął inicjatywę, przy stanie 4:3 popisał się wspaniałym returnem z forhendu i wywalczył breaka, a po chwili zakończył mecz.

W ciągu 92 minut gry Miedwiediew zaserwował 11 asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 24 zagrania kończące i popełnił 22 niewymuszone błędy. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Rosjanin zmierzy się z Roberto Bautistą, turniejową "siódemką".

Do 1/4 finału awansował również Aleksander Bublik. Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu zaserwował 23 asy, zagrał 52 uderzenia wygrywające i pokonał 6:7(5), 6:3, 6:4 Taylora Fritza. Tym samym 23-latek pierwszy raz w karierze znalazł się w ćwierćfinale imprezy rangi ATP Masters 1000.

- Pierwszy ćwierćfinał Masters 1000 to dla mnie wielkie osiągnięcie - przyznał oznaczony "32" Bublik, który w środę zagra z innym debiutantem na tym poziomie, Jannikiem Sinnerem. - On jest niewiarygodnym atletą. To niesamowity tenisista i dzielenie z nim kortu podczas takiego meczu będzie przyjemnością - powiedział o najbliższym meczu.