Weronika Kudermetowa poskromiła tenisistkę z Czarnogóry. Pierwszy tytuł Rosjanki

Weronika Kudermetowa zdobyła pierwszy singlowy tytuł w WTA Tour. Rosjanka bez straty seta wygrała turniej WTA 500 na zielonej mączce w Charleston.

Weronika Kudermetowa Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
W finale turnieju w Charleston doszło do starcia, którego trudno było się spodziewać. Rozstawiona z numerem 15. Weronika Kudermetowa (WTA 38) zmierzyła się z Danką Kovinić (WTA 91). Mistrzynią została Rosjanka, która w sześciu meczach nie straciła seta. W finale pokonała Czarnogórkę 6:4, 6:2.

W pierwszym secie Kovinić z 0:2 wyszła na 3:2, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W drugiej partii Czarnogórka prowadziła 2:1, ale została przełamana dwa razy. Kudermetowa triumf przypieczętowała za pierwszą piłką meczową.

W ciągu 96 minut Rosjanka zaserwowała sześć asów i zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała cztery z 12 break pointów. Kudermetowa podwyższyła na 2-0 bilans meczów z Kovinić.

Dla Kovinić był to trzeci singlowy finał w WTA Tour. W Tiencinie (2015) zdobyła trzy gemy w starciu z Agnieszką Radwańską. W Stambule (2016) uległa po trzysetowej bitwie Turczynce Cagli Buyukakcay. Kudermetowa odniosła pierwszy triumf. Premierowy finał zanotowała w styczniu tego roku w Abu Zabi. Wygrała turniej w Charleston jako trzecia Rosjanka. Dołączyła do Nadii Pietrowej (2006) i Darii Kasatkiny (2017).

Mistrzyniami debla zostały Nicole Melichar i Demi Schuurs, które wygrały 6:2, 6:4 z Czeszkami Marie Bouzkovą i Lucie Hradecką. Dla Amerykanki i Holenderki jest to trzeci wspólny tytuł, drugi w tym roku (Doha). W niedzielę Schuurs odniosła 14. triumf, a dla Melichar jest to 10. wygrany turniej.

Volvo Car Open, Charleston (USA)
WTA 500, kort ziemny, pula nagród 565,5 tys. dolarów
niedziela, 11 kwietnia

finał gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (Rosja, 15) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:2

finał gry podwójnej:

Nicole Melichar (USA, 1) / Demi Schuurs (Holandia, 1) - Marie Bouzkova (Czechy) / Lucie Hradecka (Czechy) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Weronika Kudermetowa wygra wielkoszlemowy turniej?