Danka Kovinić błyszczy w kolejnym turnieju w Charleston. Awans nastolatki z Danii

Po świetnym występie przed tygodniem, Czarnogórka Danka Kovinić błyszczy w kolejnym turnieju tenisowym w Charleston. Drugi mecz wygrała 18-letnia Dunka.

Danka Kovinić PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danka Kovinić
Danka Kovinić (WTA 65) czas spędzony w Charleston będzie wspominać bardzo dobrze. W turnieju WTA 500 dopiero w finale uległa Weronice Kudermetowej. Teraz jest już w ćwierćfinale imprezy WTA 250. W II rundzie zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:3 Lauren Davis (WTA 79).

W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Kovinić zaserwowała osiem asów. Obroniła osiem z 12 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Było to jej drugie spotkanie z Davis w tym roku. Miesiąc temu w Guadalajarze zdecydowane zwycięstwo odniosła Amerykanka (6:2, 6:2).

W ćwierćfinale Kovinić zmierzy się z Shelby Rogers (WTA 46), która pokonała 6:2, 6:2 Claire Liu (WTA 189). W ciągu 68 minut 28-latka z Charleston zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Clara Tauson (WTA 101) wygrała 6:1, 6:4 z Ajlą Tomljanović (WTA 77). W drugim secie Dunka od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym 96 minut meczu posłała osiem asów. Odparła dziewięć z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Amerykanką Christiną McHale lub Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano. Miesiąc temu w Lyonie 18-letnia Tauson zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour.

Nao Hibino (WTA 88) pokonała 6:4, 6:3 Francescę di Lorenzo (WTA 151). W ciągu godziny i 50 minut Amerykanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Japonka wykorzystała sześć z 20 break pointów. O półfinał zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur lub kolejną reprezentantką gospodarzy Alycią Parks.

MUSC Health Women's Open, Charleston (USA)

Nao Hibino (Japonia) - Francesca di Lorenzo (USA) 6:4, 6:3

Wielka szansa przed Polkami. "Wygrzebaliśmy się z tenisowych zaświatów"
Łukasz Kubot i Wesley Koolhof bez ćwierćfinału. Nie będzie "polskiego" meczu w Monte Carlo

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Danka Kovinić awansuje do półfinału turnieju w Charleston?