Byłe liderki rankingu ruszyły do boju w Stuttgarcie. Sofia Kenin za burtą

Dwie byłe liderki rankingu wygrały środowe mecze w turnieju tenisowym WTA 500 w Stuttgarcie. Z rywalizacją pożegnała się Amerykanka Sofia Kenin, która uległa finalistce imprezy sprzed dwóch lat.

Andżelika Kerber PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W środę pierwszy mecz w Stuttgarcie rozegrała Andżelika Kerber (WTA 26). Zdobywczyni trzech wielkoszlemowych tytułów pokonała 6:2, 6:2 Jekaterinę Gorgodze (WTA 215). W ciągu 72 minut Niemka obroniła osiem z 10 break pointów i wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie. W II rundzie czeka ją starcie z Ukrainką Eliną Switoliną. Kerber w Stuttgarcie triumfowała w 2015 i 2016 roku.

Karolina Pliskova (WTA 9) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 137). W pierwszym secie Czeszka wróciła ze stanu 2:5. W drugiej partii zaliczyła przełamanie na 3:2, by stracić cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie prowadziła 5:1. Niemka ruszyła w ambitną pogoń, ale Pliskova nie wypuściła awansu z rąk.

W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Pliskova zaserwowała siedem asów i popełniła osiem podwójnych błędów. Odparła osiem z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Czeszka w Stuttgarcie wywalczyła tytuł w 2018 roku.

W II rundzie Pliskova zmierzy się z Jeleną Ostapenko (WTA 52), która pokonała 6:4, 7:5 Stefanie Vögele (WTA 129). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 w obu setach wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 95 minut Łotyszka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Marketa Vondrousova (WTA 20) wygrała 6:1, 7:6(6) z Marie Bouzkovą (WTA 56). Finalistka Rolanda Garrosa 2019 prowadziła 6:1, 4:2. W 10. gemie drugiej partii zmarnowała dwie piłki meczowe, ale w tie breaku zapewniła sobie awans. W ciągu godziny i 49 minut miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Vondrousovej. Następną jej rywalką będzie Simona Halep.

Jako pierwsza do ćwierćfinału awansowała Anett Kontaveit (WTA 27), finalistka imprezy sprzed dwóch lat. Estonka zwyciężyła 7:5, 6:4 Sofię Kenin (WTA 4), triumfatorkę Australian Open 2020. W drugim secie Estonka wróciła z 0:2. W ciągu 94 minut zaserwowała 12 asów i zdobyła 37 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla Kontaveit jest to 12. wygrana z tenisistką z Top 10 rankingu.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)