Koszmar Simony Halep. Aryna Sabalenka i Jelena Ostapenko grają dalej

Starcie byłych liderek rankingu w turnieju WTA 1000 w Rzymie zakończyło się koszmarem Simony Halep. Rumunka wysoko wygrała pierwszą partię i miała przewagę w drugiej, ale doznała kontuzji lewej łydki.

Simona Halep Getty Images / Oscar J. Barroso / Europa Press Sports / Na zdjęciu: Simona Halep
W II rundzie imprezy w Rzymie doszło do konfrontacji Simony Halep z Andżeliką Kerber. Na początku pierwszego seta nie brakowało zaciętych gemów, ale Rumunka wygrała go 6:1. W drugiej partii prowadziła 2:0 i miała dwa break pointy na 3:0. Niemka wyrównała na 2:2, by oddać podanie, a następnie zaliczyć przełamanie powrotne. W trakcie siódmego gema miał miejsce koszmar Halep. Kontuzja lewej łydki nie pozwoliła jej na kontynuowanie gry.

Mecz trwał godzinę. Było to 12. spotkanie tych tenisistek i bilans to teraz 6-6. Na korcie ziemnym zmierzyły się po raz pierwszy od Rolanda Garrosa 2018. Wtedy w ćwierćfinale górą była Rumunka, która później triumfowała w całej imprezie. Halep w ubiegłym sezonie zdobyła w Rzymie tytuł. W finale imprezy grała również w 2017 i 2018 roku, za każdym razem ulegając Elinie Switolinie.

"Niestety badanie USG wykazało, że mam naderwanie w lewej łydce. Czeka mnie rezonans magnetyczny, aby dowiedzieć się więcej o tej kontuzji. Na ten moment nie jesteśmy pewni, jak długo potrwa rekonwalescencja. Jestem bardzo rozczarowana, że w taki sposób zakończył się mój występ w Rzymie, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wyleczyć kontuzję i wrócić tak szybko, jak to będzie możliwe. Dziękuję za wsparcie i będę informować o rozwoju sytuacji" - napisała Halep w oświadczeniu.

W III rundzie Kerber zmierzy się z Jeleną Ostapenko (WTA 49). Łotyszka pokonała 6:2, 7:6(3) Ajlę Tomljanović (WTA 80). W drugim secie mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 wróciła ze stanu 3:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W ciągu 98 minut wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W 2018 roku Kerber wyeliminowała Ostapenko w półfinale Wimbledonu i wygrała cały turniej.

Aryna Sabalenka (WTA 4) pokonała 7:5, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 51). W pierwszym secie Hiszpanka z 3:5 wyrównała na 5:5. Od tego momentu Białorusinka zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W trwającym 94 minuty meczu tenisistka z Mińska obroniła 12 z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Cori Gauff.

Nie odbył się mecz Jekateriny Aleksandrowej (WTA 33) z Jennifer Brady (WTA 13). Amerykańska finalistka tegorocznego Australian Open wycofała się z powodu kontuzji lewej stopy. Rosjanka o ćwierćfinał zmierzy się z inną reprezentantką USA, Jessicą Pegulą, pogromczynią Naomi Osaki.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)