Belinda Bencić zatrzymała Alize Cornet. Zaskakująca druga finalistka

Nikt nie potrafi zatrzymać kwalifikantki z Rosji w turnieju WTA 500 w Berlinie. Nie zrobiła tego również Białorusinka Wiktoria Azarenka. W finale zagra Szwajcarka Belinda Bencić.

Belinda Bencić PAP/EPA / CLEMENS BILAN / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W Berlinie Ludmiła Samsonowa (WTA 106) wygrała już sześć meczów. W opałach była w decydującej rundzie eliminacji, ale wróciła ze stanu 1:4 w trzeciej partii spotkania z Chorwatką Aną Konjuh. W turnieju głównym ma za sobą jeden trzysetowy bój, w ćwierćfinale z Amerykanką Madison Keys. W sobotę w półfinale Rosjanka pokonała 6:4, 6:2 Wiktorię Azarenkę (WTA 16).

W ciągu 66 minut Samsonowa zaserwowała 11 asów i zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie.

Belinda Bencić (WTA 12) wygrała 7:5, 6:4 z Alize Cornet (WTA 63). W trwającym godzinę i 47 minut meczu Szwajcarka odparła osiem z 10 break pointów i na przełamanie zamieniła wszystkie cztery okazje. Podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Francuzką.

Samsonowa awansowała do pierwszego finału w WTA Tour. Wcześniej jej najlepszym wynikiem był półfinał w Palermo (2019). Bencić powalczy po piąty triumf, drugi na trawie (Eastbourne 2015). Na tej nawierzchni w finale grała jeszcze w Den Bosch (2014) i na Majorce (2019). Bilans jej wszystkich meczów o tytuł to 4-7.

W najbliższy poniedziałek Samsonowa zadebiutuje w Top 100 rankingu. Bencić w przypadku triumfu w Berlinie wróci do czołowej "10". Rosjanka i Szwajcarka zmierzą się po raz pierwszy.

bett1open, Berlin (Niemcy)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 565,5 tys. dolarów
sobota, 19 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 5) - Alize Cornet (Francja) 7:5, 6:4
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)