Ależ to musiały być emocje! Iga Świątek rozpłakała się na korcie (wideo)

Iga Świątek, po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu, pokonała Brytyjkę Heather Watson w swoim pierwszym występie w tym roku na korcie trawiastym. Po ostatniej piłce w oczach polskiej tenisistki pojawiły się łzy.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek
We wtorek na turnieju WTA 500 w Eastbourne Iga Świątek udowodniła, że potrafi walczyć na korcie. 20-letnia Polka przegrywała w trzecim secie pojedynku z Heather Watson z Wielkiej Brytanii już 1:4 i 0:40, ale potrafiła odwrócić wynik, zwyciężając ostatecznie w trzech setach 6:3, 6:7(4), 7:5 (więcej TUTAJ).

Na twitterowym profilu WTA zamieszczono wideo z ostatnią akcją meczu Świątek - Watson. "WOW!" - skomentowano wyczyn 20-letniej Polki, która... schodząc z areny nie potrafiła ukryć wzruszenia.

Emocje w tym spotkaniu były ogromne. Świątek po zakończonym meczu usiadła na ławce i zakryła twarz ręcznikiem. Kamera z innego ujęcia zarejestrowała moment, kiedy triumfatorka French Open 2020 miała łzy w oczach.

Zwycięstwo w Eastbourne było pierwszym triumfem Świątek w karierze w turnieju WTA rozgrywanym na kortach trawiastych. Przypomnijmy, że w 2018 r. wygrała wielkoszlemowy Wimbledon (też na trawie) w grze pojedynczej juniorek.