Jessica Pegula nie podbije trawy w Bad Homburgu. Wiktoria Azarenka uniknęła straty seta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Jessica Pegula
PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Jessica Pegula pożegnała się z imprezą WTA 250 w Bad Homburgu. Delikatne problemy miała Białorusinka Wiktoria Azarenka.

We wtorek w Bad Homburgu do akcji wkroczył deszcz. Ostatecznie spotkanie Hiszpanki Sary Sorribes  (WTA 54) z Japonką Misaki Doi (WTA 83) zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Odpadła Jessica Pegula (WTA 25), która przegrała 3:6, 7:5, 4:6 z Kateriną Siniakovą (WTA 76). Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 4:2 w trzecim secie.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Siniakova zaserwowała dziewięć asów. Obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. Dwa lata temu w Waszyngtonie z wygranej cieszyła się Pegula.

Kolejną rywalką Siniakovej będzie Laura Siegemund (WTA 55), która pokonała 6:2, 6:2 Tamara Korpatsch (WTA 143). W ciągu godziny i 41 minut wyżej notowana Niemka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i spożytkowała pięć z 10 okazji na przełamanie.

Amanda Anisimova (WTA 81) w 64 minuty wygrała 6:1, 7:5 z Andreą Petković (WTA 130). W drugim secie Niemka z 2:4 wyszła na 5:4, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. Amerykanka wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

W ostatnim meczu I rundy Wiktoria Azarenka (WTA 14) pokonała 7:5, 6:0 Julię Haciukę (WTA 271). W pierwszym secie była liderka rankingu prowadziła 3:1, by kilka chwil później przegrywać 3:5. Szybko ostudziła zapał rywalki. Azarenka obroniła piłkę setową i zdobyła 10 gemów z rzędu. W całym meczu zniwelowała siedem z 10 break pointów i spożytkowała siedem z 11 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Francuzka Alize Cornet.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 189,71 tys. euro wtorek, 22 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Laura Siegemund (Niemcy, 8) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:2, 6:2 Katerina Siniakova (Czechy) - Jessica Pegula (USA, 3) 6:3, 5:7, 6:4 Amanda Anisimova (USA) - Andrea Petković (Niemcy) 6:1, 7:5 Sara Sorribes (Hiszpania, 7) - Misaki Doi (Japonia) 6:4, 2:3 *do dokończenia

I runda gry pojedynczej:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2/WC) - Julia Haciuka (Białoruś, Q) 7:5, 6:0

Czytaj także: Jak ona to zrobiła?! Iga Świątek w niesamowitym stylu odwróciła losy meczu Iga Świątek bez oczekiwań na trawie. "Uderzałam piłki ramą częściej niż przez cały sezon"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Wiktoria Azarenka awansuje do ćwierćfinału turnieju w Bad Homburgu?