Wimbledon: brawo Magdalena Fręch. Takiego początku eliminacji oczekiwaliśmy

Magdalena Fręch wygrała pierwszy w karierze mecz w eliminacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka nie straciła w środę seta w pojedynku z reprezentantką Turcji.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Wimbledon to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym Magdalena Fręch (WTA 145) nie grała jeszcze w głównej drabince. W środę łodzianka odniosła premierowe zwycięstwo w eliminacjach, pewnie pokonując Pemrę Ozgen (WTA 242). Tym samym potrzebuje jeszcze dwóch wygranych, aby przejść przez trzystopniowe kwalifikacje.

Premierowa odsłona pewnie padła łupem Polki. Już po kilkunastu minutach było 4:0 dla Fręch, która zdobyła dwa przełamania. Turczynka zdołała tylko odrobić stratę jednego breaka, ale w ósmym gemie po raz trzeci straciła serwis i przegrała seta 2:6.

Nasza reprezentantka uważnie zaczęła drugą partię. Tym razem Ozgen nie dała się szybko przełamać i długo pilnowała serwisu. Fręch czekała na swoje szanse. W szóstym gemie jej rywalka uratowała się świetnym minięciem, po czym wyrównała na po 3. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w 12. gemie. Wówczas Polka wypracowała dwie piłki meczowe, a przy drugiej posłała świetny forhend. Po 90 minutach zwyciężyła ostatecznie 6:2, 7:5.

Fręch awansowała do II rundy eliminacji Wimbledonu 2021. W czwartek jej zadanie będzie już trudniejsze, ponieważ na jej drodze stanie Arina Rodionowa (WTA 149). Australijka osiągnęła w zeszłym tygodniu finał zawodów ITF na trawnikach w Nottingham, a na inaugurację kwalifikacji do londyńskiego turnieju wielkoszlemowego nie dała żadnych szans (6:3, 6:0) Włoszce Giulii Gatto-Monticone (WTA 174). W 2017 roku Fręch była lepsza od Rodionowej po trzysetowym boju w eliminacjach do zawodów WTA 250 na kortach twardych w Tokio.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)