ATP Cincinnati: Federer w końcu pokonuje Murraya

Roger Federer (nr 1) pokonał Andy'ego Murraya (nr 3) 6:2, 7:6(8) i awansował do finału turnieju Western & Southern Financial Group Masters rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati (z pulą nagród 3 mln dolarów). Brytyjczyk nie obroni wywalczonego przed sezonem tytułu.

Murrayowi nie pomogło zaserwowanie 10 asów, w tym ośmiu w drugim secie. Federer w pierwszej partii dwukrotnie przełamał podanie Brytyjczyka i wygrał wszystkie osiem piłek przy swoim pierwszym serwisie. W partii drugiej obaj tenisiści nie dali sobie ani jednej okazji na przełamanie, więc o losach seta zadecydował tie-break. Federer utrzymał wysoką skuteczność pierwszego podania tym razem wygrywając 23 z 27 piłek (85 proc.).

Federer przełamał złą serię w spotkaniach z Murray'em. Przegrał on z Brytyjczykiem sześć z ośmiu poprzednich spotkań, w tym cztery ostatnie. W tym roku grali oni ze sobą dwukrotnie w fazie półfinałowej, odpowiednio w Dausze i Indian Wells i Murray w obu przypadkach zwyciężał w trzech setach.

Rywalem Federera w finale będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym finalista sprzed roku Novak Djokovic (nr 4) zagra z odradzającym się po problemach z kolanami Rafaelem Nadalem (nr 2).

Western & Southern Financial Group Masters, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3 mln dol.