Iga Świątek poznała trzecią rywalkę w Wimbledonie. To rodaczka Simony Halep

Iga Świątek poznała trzecią rywalkę w wielkoszlemowym Wimbledonie. Będzie nią rumuńska tenisistka, która wyrównała swój najlepszy wynik w Londynie.

Irina-Camelia Begu Getty Images / Jonathan DiMaggio / Na zdjęciu: Irina-Camelia Begu
W środę Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała do III rundy Wimbledonu. Polka łatwo rozprawiła z Rosjanką Wierą Zwonariową. Kolejną rywalką tenisistki z Raszyna będzie Irina-Camelia Begu (WTA 79), która zwyciężyła 7:5, 6:7(7), 6:3 Petrę Martić (WTA 30).

W pierwszym secie Begu wróciła ze stanu 2:4. W drugiej partii Rumunka prowadziła 5:3, ale doszło do tie breaka. W nim roztrwoniła dwie piłki meczowe. Martić jednak nie odwróciła losów tej konfrontacji. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Begu uzyskała na 3:1.

W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Begu zaserwowała sześć asów i zdobyła 15 z 21 punktów przy siatce. Martić również była aktywna i skuteczna w strefie woleja (24 z 30 piłek). Rumunka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Naliczono jej 40 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Chorwatka miała o dwie piłki wygrane bezpośrednio więcej, ale popełniła 44 pomyłki.

Begu wyrównała swój najlepszy singlowy wynik w Wimbledonie z 2015 roku. W deblu osiągnęła ćwierćfinał w sezonie 2018. W grze pojedynczej Rumunka dwa razy awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowej imprezy, w Australian Open 2015 i Rolandzie Garrosie 2016. Jest to dla niej 38. start w zawodach tej rangi.

Świątek po raz pierwszy zmierzy się z rodaczką Simony Halep. Mecz odbędzie się w piątek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)