Wimbledon. Tak może wyglądać droga Igi Świątek do finału

Iga Świątek do IV rundy Wimbledonu awansowała bez straty seta. Do tej pory nie miała większych problemów z kolejnymi rywalkami. Będzie jednak coraz trudniej.

Dominika Pawlik
Iga Świątek PAP/EPA / AELTC / Jed Leicester / POOL / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek trafiła do dolnej części drabinki Wimbledonu. Polka została rozstawiona z numerem siódmym, w związku z tym uniknęła na początku najtrudniejszych i najwyżej notowanych rywalek.

W I rundzie nasza tenisistka odprawiła Su-Wei Hsieh, a następnie Wierę Zwonariewą. W 1/16 finału nie dała najmniejszych szans Irinie-Camelii Begu. Rumunka zdołała ugrać zaledwie jednego gema.

W poniedziałek o godz. 12:00 Iga Świątek zagra z rozstawioną z numerem 21. Ons Jabeur, która wyeliminowała Garbine Muguruzę po bardzo zaciętym trzysetowym boju.
Jeżeli polska tenisistka awansuje do ćwierćfinału, to tam jej rywalką będzie Jelena Rybakina lub rozstawiona z numerem drugim Aryna Sabalenka, która jest faworytką w starciu z reprezentantką Kazachstanu.

W półfinale na Świątek będzie czekać Karolina Pliskova (turniejowa "ósemka"), Ludmiła Samsonowa, Madison Keys albo Viktorija Golubić.

W drugiej części drabinki rywalizacja jest równie ciekawa. W grze pozostała liderka rankingu Ashleigh Barty, która o ćwierćfinał zagra z triumfatorką Rolanda Garrosa, Barborą Krejcikovą. W turnieju walczy też pogromczyni Magdy Linette - Paula Badosa, a także Karolina Muchova, Cori Gauff oraz Andżelika Kerber.