Wimbledon: Hubert Hurkacz poznał rywala w IV rundzie. To będzie wyzwanie

W sobotni wieczór wyłoniony został ostatni uczestnik IV rundy turnieju singla wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Aktualny wicelider rankingu ATP spotka się w poniedziałek z Hubertem Hurkaczem.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Rozstawiony z "dwójką" Danił Miedwiediew jako ostatni zameldował się w IV rundzie. W sobotnim pojedynku potrzebował pięciu setów, aby pokonać Marina Cilicia 6:7(3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2. Spotkanie Rosjanina z Chorwatem trwało trzy godziny i 36 minut.

Fani zgromadzeni na korcie 1 i przed telewizorami obejrzeli interesujące widowisko. Cilić to doświadczony tenisista, który na nawierzchni trawiastej triumfował w 2017 roku w Queen's Clubie, a następnie osiągnął finał Wimbledonu. Natomiast Miedwiediew ciągle uczy się gry na trawie i dopiero co wygrał zawody ATP 250 na Majorce.

Chorwat parę tygodni temu był najlepszy w Stuttgarcie i zasygnalizował powrót do wysokiej formy. Mecz z Miedwiediewem zaczął bez kompleksów. Grał mocno i świetnie serwował. W partii otwarcia nie wykorzystał co prawda przewagi przełamania, ale był lepszy w tie breaku. Z kolei w drugiej odsłonie postarał się o breaki w trzecim i dziewiątym gemie, dzięki czemu po dwóch partiach prowadził 2-0.

Ale Rosjanin odrodził się w trzecim secie. Miał tę przewagę, że jest młodszy od Cilicia, dlatego czas działał na jego korzyść. Miedwiediew trzykrotnie przełamał podanie rywala w trzeciej partii, a w czwartej odsłonie zadowolił się jednym breakiem. W decydującym secie Chorwat opadł z sił i szybko zrobiło się 0:5. Moskwianin miał wówczas problemy z zakończeniem pojedynku, ale w ósmym gemie wykorzystał czwartą piłkę meczową. Po długiej walce wygrał spotkanie ze stanu 0-2 w setach i zagra w drugim tygodniu londyńskiego turnieju.

Miedwiediew i Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansowali do IV rundy Wimbledonu. Tenisista z Moskwy ma już na koncie dwa wielkoszlemowe finały. W 2019 roku przegrał mecz o tytuł w US Open z Rafaelem Nadalem. Natomiast w obecnym sezonie dotarł do finału Australian Open, w którym lepszy od niego był Novak Djoković.

Pojedynek Miedwiediewa z Hurkaczem zostanie rozegrany w poniedziałek. Niedziela po raz ostatni w historii turnieju będzie dniem wolnym (o zmianach wprowadzonych od 2022 roku pisaliśmy tutaj). Polak i Rosjanin zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
sobota, 3 lipca

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Marin Cilić (Chorwacja, 32) 6:7(3), 3:6, 6:3, 6:3, 6:2