ATP Bastad: Marco Cecchinato pokonał idola. Gospodarze też mieli powód do radości

W I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Bastad Marco Cecchinato w trzech setach pokonał Richarda Gasqueta. Dla Włocha to szczególne zwycięstwo, bo po meczu wyjawił, że Francuz był jego idolem.

Marcin Motyka
Marco Cecchinato Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
Marco Cecchinato i Richard Gasquet dysponują fantastycznymi jednoręcznymi bekhendami i potrafią kreować wspaniałe akcje. Te atuty zaprezentowali w poniedziałkowym meczu I rundy turnieju ATP w Bastad. Po prawie dwuipółgodzinnej rywalizacji lepszy okazał się Włoch, który pokonał rozstawionego z numerem piątym Francuza 6:2, 5:7, 6:3.

Cecchinato był bardzo szczęśliwy po poniedziałkowym zwycięstwie - On przez lat był w Top 10 rankingu i gra podobnie do mnie. Kiedy byłem młody, był moim idolem, więc bardzo się cieszę, że go pokonałem - mówił Włoch, cytowany przez atptour.com.

Radość miejscowym sympatykom tenisa sprawił Elias Ymer. Szwed po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył 6:2, 6:7(6), 6:4 Taro Daniela. Reprezentant gospodarzy w drugim secie roztrwonił prowadzenie 5:3, za to w trzeciej partii odrobił stratę 0:3.

Do II rundy Nordea Open 2021 awansował także Yannick Hanfmann. Niemiec zaserwował sześć asów, wykorzystał cztery z pięciu break pointów i wygrał 6:2, 7:5 z Thiago Monteiro.

W poniedziałek odbyły się również decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Dennis Novak, Arthur Rinderknech, Henri Laaksonen i Francisco Cerundolo.

Elias Ymer (Szwecja, WC) - Taro Daniel (Japonia) 6:2, 6:7(6), 6:4

wolne losy: Casper Ruud (Norwegia, 1); Cristian Garin (Chile, 2); Fabio Fognini (Włochy, 3); John Millman (Australia, 4)

ATP Hamburg: duży pech Ricardasa Berankisa. Philipp Kohlschreiber wygrał mecz pokoleń

Czy Marco Cecchinato wygra turniej w Bastad?