ATP Hamburg: duży pech Ricardasa Berankisa. Philipp Kohlschreiber wygrał mecz pokoleń

Ricardas Berankis był na prowadzeniu, ale z powodu kontuzji nie dokończył meczu z Benoitem Paire'em w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Philipp Kohlschreiber pokonał młodszego od siebie o 13 lat Jaume Munara.

Marcin Motyka
Ricardas Berankis Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Ricardas Berankis
Ricardas Berankis może mówić o dużym pechu. W meczu I rundy turnieju ATP w Hamburgu z Benoitem Paire'em prowadził 6:5 z przełamaniem w pierwszym secie, ale wówczas poślizgnął się na korcie i doznał urazu kostki. Litwin próbował jeszcze kontynuować grę, lecz miał problemy z poruszaniem się po korcie i po tym, jak przegrał gema, poddał spotkanie.

W takich okolicznościach Paire przerwał serię siedmiu z rzędu porażek w głównym cyklu. W II rundzie rozstawiony z numerem ósmym Francuz zmierzy się z Juanem Pablo Varillasem bądź z Sumitem Nagalem.

Philipp Kohlschreiber wygrał mecz pokoleń z Jaume Munarem. 37-letni Niemiec po ponad dwugodzinnej rywalizacji pokonał młodszego od siebie o 13 lat Hiszpana 7:6(5), 6:4. Grający z dziką kartą Kohlschreiber w poniedziałek zapisał na swoim koncie dwa asy, dwa przełamania i 33 zagrania kończące.

Oznaczony numerem trzecim Nikołoz Basilaszwili, mistrz Hamburg European Open z lat 2018-19, na otwarcie tegorocznych występów zmierzy się z Sebastianem Baezem. Argentyńczyk, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, okazał się lepszy od Corentina Mouteta. Do 1/8 finału awansował też Thiago Seyboth Wild, który wygrał z Nikolą Kuhnem, posiadaczem dzikiej karty.