Emocjonujący bój Tunezyjki z Estonką w Cincinnati. Iga Świątek poznała rywalkę

Ons Jabeur i Anett Kontaveit zafundowały kibicom w Cincinnati (WTA 1000) emocjonującą bitwę. Mecz Tunezyjki z Estonką wyłonił rywalkę Igi Świątek.

Ons Jabeur Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Ons Jabeur
We wtorek w Cincinnati było mnóstwo deszczu, ale emocji również nie brakowało. Ons Jabeur (WTA 22) zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:5 Anett Kontaveit (WTA 29) po dwóch godzinach i 13 minutach. Tunezyjka wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Estonką. Było to ich pierwsze starcie od 2018 roku.

W pierwszym secie Tunezyjka od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W końcówce drugiej partii były trzy bardzo zacięte gemy. Padła ona łupem Estonki, która wykorzystała siódmą piłkę setową. W decydującej odsłonie Kontaveit z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie meczbola. Dwa ostatnie gemy należały do Jabeur, która zameldowała się w II rundzie.

Jabeur zaserwowała sześć asów i zdobyła 38 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała siedem z 20 break pointów. Tenisistki rozegrały 227 piłek i 120 zgarnęła Tunezyjka.

26-letnia Arabka może się pochwalić dwoma wielkoszlemowymi ćwierćfinałami, w Australian Open 2020 i Wimbledonie 2021. W czerwcu tego roku w Birmingham zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

W środę dojdzie do starcia Igi Świątek z Jabeur. Tunezyjka była górą w IV rundzie tegorocznego Wimbledonu. Ich pierwsze starcie, dwa lata temu w Waszyngtonie, padło łupem Polki.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,114 mln dolarów
wtorek, 17 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Ons Jabeur (Estonia) - Anett Kontaveit (Estonia) 6:2, 4:6, 7:5

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają w środę dwukrotnie. O której godzinie mecze Polaków? (transmisja)
Hubert Hurkacz "polskim Andym Murrayem"? W środę będzie można się o tym przekonać