Kolejne rozczarowanie Naomi Osaki. Szalony mecz Karoliny Pliskovej

Naomi Osaka przeżyła kolejne rozczarowanie na zawodowych kortach. Japonka pożegnała się z turniejem WTA 1000 w Cincinnati. W ćwierćfinale zmierzą się ze sobą dwie Szwajcarki. Szalony mecz ma za sobą Karolina Pliskova.

Naomi Osaka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 2) nie podbije Cincinnati. W III rundzie Japonka nie wykorzystała prowadzenia 2:0 w trzecim secie i przegrała 6:3, 3:6, 3:6 z Jil Teichmann (WTA 76). Dla wiceliderki rankingu jest to kolejny rozczarowujący występ. Z igrzysk olimpijskich w Tokio odpadła w III rundzie. Ostatni raz do ćwierćfinału doszła pod koniec marca w Miami.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Teichmann zaserwowała osiem asów. Oddała podanie pięć razy, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. Dla Szwajcarki jest to czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu i trzecie w tym roku. W Dubaju wyeliminowała Czeszkę Petrę Kvitovą, a w Madrycie rozprawiła się z Ukrainką Eliną Switoliną.

Osaka miała wyśmienite otwarcie sezonu. W lutym wygrała Australian Open i na swoim koncie ma cztery wielkoszlemowe triumfy. Od tamtego czasu wydarzyło się jednak bardzo dużo. Zaczęła bojkotować konferencje prasowe tłumacząc się tym, że dziennikarze zadający pytania nie zwracają uwagi na to, że mogą kogoś zranić (później wyjaśniła, że walczyła z depresją). W trakcie Rolanda Garrosa otrzymała karę finansową, a mecz II rundy z Aną Bogdan oddała walkowerem. Japonka opuściła całą fazę sezonu na trawie, łącznie z Wimbledonem. Na przełomie sierpnia i września czeka ją piekielnie trudne zadanie. Będzie bronić tytułu w US Open.

W walce o półfinał dojdzie do starcia dwóch Szwajcarek. Rywalką Teichmann będzie Belinda Bencić (WTA 12), która prowadziła 7:5, 2:1 z Karoliną Muchovą (WTA 23), gdy Czeszka skreczowała.

W grze pozostają trzy Czeszki. Do Barbory Krejcikovej dołączyły Petra Kvitova (WTA 11) i Karolina Pliskova (WTA 4). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zdobyła 60 ze 100 rozegranych punktów i rozbiła 6:1, 6:2 Ons Jabeur (WTA 20). Kolejną jej rywalką będzie Niemka Andżelika Kerber.

Pliskova pokonała 6:4, 7:6(5) Jessicę Pegulę (WTA 25) po szalonym meczu. W pierwszym secie Czeszka od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W drugiej partii przegrywała 0:5, by doprowadzić do tie breaka (po drodze odparła dwie piłki setowe). W nim prowadziła już 6-1, by wykorzystać dopiero piątą piłkę meczową. W ciągu 84 minut miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Pliskovej.

O półfinał Pliskova zmierzy się z Paula Badosa (WTA 29), która wygrała 6:2, 7:6(5) z Jeleną Rybakiną (WTA 19). W trwającym 85 minut meczu Hiszpanka zgarnęła 33 z 37 punktów przy swoim podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała dwie z pięciu okazji na przełamanie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)