Nokaut w konfrontacji wielkich mistrzyń. Zwycięskie bitwy Barbory Krejcikovej i Andżeliki Kerber

W Cincinnati (WTA 1000) miał miejsce nokaut w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. Dla odmiany Barbora Krejcikova i Andżelika Kerber odniosły zwycięstwa po trzysetowych bataliach.

Ashleigh Barty Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
W 1/8 finału imprezy w Cincinnati odbyły się trzy mecze z udziałem wielkoszlemowych mistrzyń. W jednym miał miejsce nokaut. Ashleigh Barty rozbiła 6:0, 6:2 Wiktorię Azarenkę. Białorusinka tym razem nie wygra turnieju, w którym triumfowała dwa razy (2013, 2020).

W ciągu 71 minut Barty zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Australijka obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Azarenka jest mistrzynią Australian Open 2012 i 2013. Barty również ma w swoim dorobku dwa wielkoszlemowe tytuły. Wygrała Roland Garros 2019 i Wimbledon 2021.

Kolejną rywalką Barty będzie Barbora Krejcikova, która zwyciężyła 6:1, 6:7(5), 6:2 Garbine Muguruzę. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu podwójna mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa posłała 14 asów i wywalczyła 50 z 58 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała pięć break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Hiszpanka swoje wielkoszlemowe tytuły zdobyła w Paryżu (2016) i Londynie (2017).

Andżelika Kerber odrodziła się z 0:3 w trzecim secie i pokonała 4:6, 6:2, 7:5 Jelenę Ostapenko, triumfatorkę Rolanda Garrosa 2017. Mecz trwał godzinę i 56 minut. Łotyszka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Obie tenisistki wypracowały sobie po 11 break pointów. Niemka straciła podanie cztery razy, a sama uzyskała sześć przełamań.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,114 mln dolarów
czwartek, 19 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 14) 6:0, 6:2
Barbora Krejcikova (Czechy, 9) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 8) 6:1, 6:7(5), 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 4:6, 6:2, 7:5

Czy Ashleigh Barty awansuje do półfinału turnieju w Cincinnati?