Iga Świątek krzyczała "przestań". O co chodziło polskiej tenisistce?

Na IV rundzie zakończyła udział w ostatnim wielkoszlemowym turnieju w 2021 roku Iga Świątek. W walce o ćwierćfinał US Open lepsza okazała się Belinda Bencić. - Wiem, że przydarzyły się okrzyki w tym meczu - powiedziała w rozmowie z "Eurosportem".

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Iga Świątek
Aktualna mistrzyni olimpijska lepsza od naszej Igi Świątek. W Nowym Jorku Belinda Bencić wygrała z Polką 7:6(12), 6:3 i to ona pozostaje w walce o triumf w US Open.

Pierwszy set był genialny, trwał ponad półtora godziny. Jego Świątek żałuje bardzo - to on ustalił niejako przebieg drugiego. - Miałam cztery piłki setowe. Szkoda, że nie udało się ich wykorzystać. Nie mam sobie właściwie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o pierwszy set - powiedziała w rozmowie dla "Eurosportu".

Walka była niesamowita, a sam tie-break trwał ponad 20 minut. W nim każda z tenisistek miała swoje szanse, ale finalnie to Austriaczka zdołała przechylić szalę na swoją korzyść.

I fakt ten niejako złamał Świątek. - W drugim secie trochę odpłynęłam. Nie grałam już tak solidnie jak w pierwszym. Nie do końca jestem w stanie stwierdzić czy to wynikało z fizycznego zmęczenia, czy z frustracji, że dałam z siebie wszystko w pierwszym secie i grałam świetny tenis, a mimo to nie udało mi się wygrać - tłumaczyła.

W drugim secie pojawiły się też nerwy. Przy stanie 2:5 mikrofony doskonale wyłapały okrzyki tenisistki w kierunku swojego trenera. Zdenerwowana, a może poirytowana na cały głos wypaliła "przestań!". O co chodziło?

- Wiem, że przydarzyły się okrzyki w tym meczu. "Przestań" było pochopną odpowiedzią na to, że mój team mnie motywował. Oczekiwałam, że zamiast samej motywacji dadzą mi sposób na rozwiązanie problemów - przyznała.

- Ale na tym turnieju nie ma coachingu, więc wpadłam w taki trochę głupi schemat, w którym tego oczekiwałam, a nie mogłam dostać. Było to więc trochę do nich, trochę do siebie - dodała.

Warto dodać, że pod koniec lutego tego roku Szwajcarka zmierzyła się ze Świątek w finale imprezy WTA 500 w Adelajdzie, gdzie zdołała zdobyć zaledwie cztery gemy. Teraz wzięła rewanż i to ona powalczy o półfinał US Open.

Iga Świątek bez sposobu na odmienioną Belindę Bencić. "Być może było to dla niej trochę inne"
"Szkoda, że nie ma pięciu setów". Zacięty bój Igi Świątek zelektryzował ekspertów