Kacper Żuk odprawił drugiego przeciwnika. Na taki wynik czekał trzy miesiące

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

Kacper Żuk gra dalej w turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w miejscowości Cassis. W środę polski tenisista wygrał drugi mecz i po trzech miesiącach znów wystąpi w ćwierćfinale.

W pierwszej połowie sezonu Kacper Żuk (ATP 173) znakomicie sobie radził w challengerach i sięgnął nawet po tytuł na mączce w Splicie. Potem jednak bez powodzenia próbował swych sił w wielkoszlemowych eliminacjach, a jego ranking oscylował w okolicy 170. pozycji. Nowodworzanin zdecydował się powrócić do challengerów i w środę awansował do ćwierćfinału imprezy w Cassis.

Polski tenisista pokonał 7:5, 6:3 Tatsumę Ito (ATP 240). W pierwszym secie prowadził 3:1, ale Japończyk błyskawicznie wyrównał. Żuk uniknął straty serwisu w dziewiątym gemie. Po kilkunastu minutach zaatakował przy podaniu rywala i zdobył kluczowego breaka. Natomiast w drugiej odsłonie "Żunio" uzyskał rozstrzygające przełamanie w czwartym gemie i potem kontrolował sytuację na korcie.

Żuk zameldował się w ćwierćfinale, w którym jego piątkowym rywalem będzie niespełniony talent australijskiego tenisa, Thanasi Kokkinakis (ATP 185). Natomiast w środę nasz reprezentant wyjdzie na kort, aby razem z Karolem Drzewieckim powalczyć o półfinał debla. Przeciwnikami Biało-Czerwonych będą rozstawieni z drugim numerem Meksykanie Hans Hach Verdugo i Miguel Angel Reyes-Varela, czyli mistrzowie warszawskiego challengera BNP Paribas Polish Cup.

Cassis Open Provence, Cassis (Francja) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 44,8 tys. euro środa, 8 września