Rozstawieni nie zawiedli. Popis Caspera Ruuda, Diego Schwartzman obronił meczbole

Rozstawieni tenisiści pewnie wygrali sobotnie spotkania sesji dziennej w II rundzie turnieju ATP w Indian Wells. Na uwagę zasługują popis Caspera Ruuda i determinacja Diego Schwartzmana, który obronił dwa meczbole.

Marcin Motyka
Casper Ruud Getty Images / Gary Payne / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud w tym sezonie znajduje się w doskonałej formie. Do Indian Wells przyjechał wprost z San Diego, gdzie w zeszłym tygodniu zdobył już piąty tytuł w 2021 roku. Rywalizację w Kalifornii rozpoczął od popisowego występu. W sobotnim spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Norweg zdeklasował Roberto Carballesa, wygrywając 6:1, 6:2.

Mecz trwał tylko 72 minuty. W tym czasie Ruud zaserwował pięć asów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, posłał 20 zagrań kończących i łącznie zdobył 58 punktów, o 25 więcej od rywala. Dla 22-latka z Oslo to ósmy wygrany pojedynek z rzędu. O kolejne zwycięstwo powalczy z lepszym z pary Lloyd Harris - Alejandro Davidovich.

O wiele mocniej na wygraną musiał zapracować Diego Schwartzman. Co więcej, oznaczony numerem 11. Argentyńczyk w sobotę był o punkt od porażki, ale ostatecznie odwrócił losy pojedynku z kwalifikantem Maxime'em Cressym. W decydującym secie tenisista z Buenos Aires przegrywał 3:5, lecz obronił dwa meczbole i ostatecznie zwyciężył 6:2, 3:6, 7:5.

Schwartzman, który w ciągu dwóch godzin i 38 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy, 35 uderzeń wygrywających i cztery breaki, w III rundzie zmierzy się z Danielem Evansem. Brytyjczyk, turniejowa "18", także ma za sobą trzysetowy bój - pokonał 4:6, 6:3, 6:4 Keia Nishikoriego.

Roberto Bautista podwyższył na 4-0 bilans konfrontacji z Guido Pellą. Oznaczony numerem 15. Hiszpan zaserwował dwa asy, wykorzystał pięć z dziewięciu piłek na przełamanie i wygrał z Argentyńczykiem 7:5, 6:3.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Denis Shapovalov spędził w sobotę na korcie tylko 26 minut. Po tym czasie jego rodak Vasek Pospisil skreczował. W III rundzie zameldował się też oznaczony "16" Reilly Opelka, który wyeliminował Taro Daniela.