Polacy grają u Ferrero. Wielkie problemy Kacpra Żuka

W poniedziałek zainaugurowano zmagania w turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Alicante. Awans do II rundy singla wywalczył Kacper Żuk, ale doświadczony rywal mocno postraszył Polaka.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Akademia Juana Carlosa Ferrero po raz kolejny gości tenisistów w ramach imprezy ATP Challenger Tour. W głównej drabince znalazł się tylko jeden Polak, Kacper Żuk (ATP 172), który w pierwszej fazie zmierzył się z Tejmurazem Gabaszwilim (ATP 270). Były 43. gracz świata liczy sobie 36 lat i z racji rankingu startuje przeważnie w challengerach. Ciągle jednak potrafi zaskakiwać.

Tak było w poniedziałek na hiszpańskich kortach twardych, gdzie Rosjanin niespodziewanie wygrał premierową odsłonę. Żuk musiał sporo się namęczyć, bowiem w drugim i trzecim secie przegrywał już ze stratą przełamania. Nowodworzanin walczył jednak ambitnie i zdołał wygrać ostatecznie po 130 minutach 5:7, 7:6(1), 6:3.

Żuk awansował do II rundy turnieju w Alicante. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie argentyński kwalifikant Santiago Fa Rodriguez Taverna lub Austriak Lucas Miedler. W ewentualnym ćwierćfinale na drodze Polaka może już stanąć oznaczony drugim numerem Hiszpan Fernando Verdasco, który na początek wygrał ze swoim rodakiem Nicolą Kuhnem 6:4, 6:3.

Na kortach w Alicante występuje nie tylko Żuk. W eliminacjach singla bez powodzenia grał Wojciech Marek. 20-letni bytomianin już w I rundzie przegrał z Hiszpanem Diego Augusto Barreto Sanchezem 4:6, 3:6.

Czterech Biało-Czerwonych wystartuje w deblu. Para Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski wylosowała w I rundzie oznaczony drugim numerem monakijsko-australijski duet Romain Arneodo i Matt Reid. Kacper Żuk i Chorwat Borna Gojo zmierzą się z hinduskim deblem Sriram Balaji i Ramkumar Ramanathan. Natomiast najwyżej rozstawieni Szymon Walków i Szwed Andre Goransson spotkają się na początek z innymi reprezentantami Indii - Jeevanem Nedunchezhiyanem i Puravem Rają.

Alicante Ferrero Challenger, Alicante (Hiszpania)