Urszula Radwańska startowała na Teneryfie. Dwa sety rozstrzygnęły pojedynek

Urszula Radwańska zdecydowała się wystąpić w eliminacjach do zawodów WTA 250 na kortach twardych na Teneryfie. Polska tenisistka nie podbije hiszpańskiej wyspy.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Aby dostać się do głównej drabinki turnieju Tenerife Ladies Open, Urszula Radwańska (WTA 212) musiała przejść przez dwustopniowe eliminacje. Tymczasem już pierwsza przeszkoda okazała się za mocna. Krakowianka nie sprostała bowiem rozstawionej z 10. numerem Lesley Pattinamie Kerkhove (WTA 153).

Radwańska zaczęła znakomicie, bo po dwóch przełamaniach prowadziła już 4:0. Potem jednak nastąpił atak reprezentantki Holandii, która zdobyła sześć gemów z rzędu i zamknęła seta wynikiem 6:4.

W drugiej odsłonie Polka znów miała przewagę przełamania, ale rywalka wyrównała na po 2. Potem nastąpiła nerwowa końcówka, w której więcej zimnej krwi zachowała Kerkhove. Zdobyła ona rozstrzygającego breaka w dziewiątym gemie, po czym zamknęła pojedynek przy pierwszej okazji.

Radwańska przegrała ostatecznie po 107 minutach 4:6, 4:6 i straciła szansę na występ w turnieju głównym. Kerkhove zmierzy się w niedzielnym finale kwalifikacji z oznaczoną trzecim numerem Rumunką Jaqueline Cristian (WTA 111).

Największą gwiazdą turnieju na Teneryfie jest Ukrainka Elina Switolina. Polki wystąpią w deblu. Partnerką Alicji Rosolskiej będzie Amerykanka Ingrid Neel, natomiast Katarzyna Piter stworzy parę wspólnie z Czeszką Renatą Voracovą.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania)