Włoszka idzie jak burza na Teneryfie. Kolumbijka i Francuzka grają dalej

Włoszka Camila Giorgi rozgromiła kolejną rywalkę w turnieju WTA 250 na Teneryfie. Trzeci mecz wygrała Kolumbijka Maria Camila Osorio Serrano.

Camila Giorgi Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Camila Giorgi
Camila Giorgi (WTA 36) na otwarcie imprezy na Teneryfie stoczyła trzysetowy bój z Hiszpanką Alioną Bolsovą. Kolejnym dwóm rywalkom nie dała żadnych szans. Danka Kovinić z Czarnogóry urwała jej trzy gemy. W ćwierćfinale Włoszka rozbiła 6:1, 6:1 Arantxę Rus (WTA 61).

W ciągu 61 minut Giorgi zdobyła 20 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Dwa poprzednie mecze tych tenisistek odbyły się w 2009 roku w dwóch turniejach ITF we Francji, w Poitiers i Nantes. W obu lepsza okazała się Rus.

Kolejną rywalką Giorgi będzie Maria Camila Osorio Serrano (WTA 63), która pokonała 7:5, 6:1 Saisai Zheng (WTA 86). W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Kolumbijka wykorzystała pięć z 11 break pointów. W I rundzie wyeliminowała Elinę Switolinę i zanotowała pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Alize Cornet (WTA 66) wygrała 6:3, 6:3 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 90) po godzinie i 40 minutach. Francuzka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. W półfinale czeka ją starcie z Ann Li (WTA 60), która zwyciężyła 7:5, 7:5 Irinę-Camelię Begu (WTA 56) po godzinie i 59 minutach. W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 0:2.

Tenerife Ladies Open, Teneryfa (Hiszpania)