Urszula Radwańska bez szans. Świetny mecz młodej Chinki

Urszula Radwańska starała się o miejsce w głównej drabince halowych zawodów WTA 250 na kortach twardych we włoskiej miejscowości Courmayeur. W decydującej fazie eliminacji polska tenisistka trafiła na świetnie dysponowaną rywalkę.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
W sobotę Urszula Radwańska (WTA 208) nie marnowała czasu na korcie i szybko odprawiła Włoszkę Angelikę Moratelli. W niedzielnym finale kwalifikacji na drodze krakowianki stanęła 19-letnia Qinwen Zheng (WTA 158), która coraz częściej pokazuje się w imprezach WTA Tour. Młoda Chinka była faworytką meczu z Polką i po 72 minutach odniosła pewne zwycięstwo 6:2, 6:2.

Radwańska nie miała zbyt wiele do powiedzenia w spotkaniu z reprezentantką Państwa Środka. Zheng przejmowała inicjatywę w wymianach. Była szybsza, dysponowała kończącym forhendem, a jej zagrania były precyzyjne. W pierwszym secie wydarzenia na korcie potoczyły się błyskawicznie. Przełamania w trzecim i siódmym gemie załatwiły sprawę i pozwoliły Chince pewnie wygrać premierową odsłonę.

W drugiej partii pojawiła się mała nadzieja dla Polki. Radwańska podjęła walkę i odrobiła stratę breaka. Wyrównała na po 2 i wówczas nastąpił kluczowy piąty gem. 30-letnia krakowianka oddała serwis przy piątym break poincie. Zheng natychmiast poszła za ciosem. Znów grała swobodnie i pewnie. W siódmym gemie dołożyła kolejne przełamanie, a po zmianie stron wykorzystała premierową piłkę meczową kończącym bekhendem po krosie.

Tym samym to Chinka zakwalifikowała się do głównej drabinki halowych zawodów WTA 250 w Courmayeur. W I rundzie może się spotkać m.in. z Magdaleną Fręch, która czeka na rywalkę z eliminacji. Radwańska ma jeszcze szansę, by dostać się do turnieju jako "szczęśliwa przegrana", jednak najpierw tenisistki muszą zrezygnować ze startu.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
niedziela, 24 października

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Qinwen Zheng (Chiny, 2) - Urszula Radwańska (Polska, 7) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Urszula Radwańska powróci do Top 100?