Problemy mistrzyni US Open na otwarcie. Thriller w Rumunii

Brytyjka Emma Raducanu nie uniknęła problemów w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. Niesamowity thriller rozegrały Słowenka Kaja Juvan i Rumunka Jaqueline Cristian.

Emma Raducanu PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Emma Raducanu
Na starcie turnieju w Kluż-Napoce pojawiły się dwie wielkoszlemowe mistrzynie, Simona Halep i Emma Raducanu (WTA 23). Rumunka pierwszy mecz rozegra w środę. We wtorek Brytyjka pokonała 4:6, 7:5, 6:1 Polonę Hercog (WTA 124). W pierwszym secie triumfatorka tegorocznego US Open roztrwoniła prowadzenie 4:1. Od stanu 5:5 w drugim secie zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów.

W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu Raducanu dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 17 break pointów. To był dopiero jej drugi mecz od czasu triumfu w US Open. W Indian Wells lepsza od niej okazała się Białorusinka Alaksandra Sasnowicz. Kolejną rywalką Brytyjki będzie Rumunka Ana Bogdan.

Jaqueline Cristian (WTA 105) zwyciężyła 3:6, 7:6(8), 7:6(3) Kaję Juvan (WTA 98). Rumunka odrodziła się ze stanu 3:6, 3:5. Obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii w pościg z 0:2 ruszyła Słowenka, ale w końcówce szalę awansu na swoją stronę przechyliła reprezentantka gospodarzy. Spotkanie trwało dwie godziny i 46 minut.

Marta Kostiuk (WTA 55) pokonała 6:3, 6:4 Bernardę Perę (WTA 94). W drugim secie Ukrainka od 4:1 straciła trzy gemy, ale skruszyła opór rywalki. W ciągu 73 minut zaserwowała siedem asów i uzyskała cztery przełamania. W starciu Rumunek Irina-Camelia Begu (WTA 57) popełniła 10 podwójnych błędów i przegrała 6:7(2), 6:0, 4:6 z Iriną Barą (WTA 138).

Andrea Petković (WTA 75) w trzecim secie z 1:3 wyszła na 4:3, ale ostatecznie uległa 4:6, 6:2, 4:6 Warwarze Graczewej (WTA 81). Alison van Uytvanck (WTA 61) wróciła z 1:4 w pierwszej partii i pokonała 6:4, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 76). Rebecca Peterson (WTA 99) oddała cztery gemy Janie Fett (WTA 207). Szwedka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)

Alison van Uytvanck (Belgia) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:4
Jaqueline Cristian (Rumunia) - Kaja Juvan (Słowenia) 3:6, 7:6(8), 7:6(3)
Warwara Graczewa (Rosja) - Andrea Petković (Niemcy) 6:4, 2:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Emma Raducanu awansuje do ćwierćfinału turnieju w Kluż-Napoce?