Zmienne szczęście Chorwatek. Pewny awans Ludmiły Samsonowej

We wtorek Chorwatki rywalizowały ze zmiennym szczęściem w turnieju WTA 250 w Courmayeur. Awans wywalczyła Donna Vekić, a odpadła Petra Martić. Pewnie w kolejnej rundzie zameldowała się Rosjanka, Ludmiła Samsonowa.

Donna Vekić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Donna Vekić
W Courmayeur trwa pierwsza edycja turnieju WTA. We wtorek rozegrano kolejne mecze I rundy. Na starcie pojawiły się dwie Chorwatki i dalej awansowała jedna z nich. Odpadła rozstawiona z numerem czwartym Petra Martić (WTA 47), która uległa 3:6, 4:6 Saisai Zheng (WTA 77). W ciągu 82 minut Chinka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Donna Vekić (WTA 97) pokonała 7:6 (1), 6:2 Qinwen Zheng (WTA 151). W trwającym 97 minut meczu Chorwatka zgarnęła 26 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie była zmuszona do obrony break pointów, a sama na przełamanie zamieniła dwie z ośmiu szans. Kolejną jej rywalką będzie Saisai Zheng.

Ludmiła Samsonowa (WTA 42) w 79 minut rozbiła 6:3, 6:0 Stephanie Wagner (WTA 316). Rosjanka zaserwowała 10 asów i wywalczyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć break pointów i spożytkowała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Anna Kalinska (WTA 114) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:2, 6:4 Martinę Trevisan (WTA 113).

Jasmine Paolini (WTA 56) obroniła cztery z pięciu break pointów i wygrała 6:4, 6:1 z Martiną di Giuseppe (WTA 288) w starciu Włoszek. Shuai Zhang (WTA 58) pokonała 6:1, 6:3 Jessicę Pieri (WTA 284). W ciągu 59 minut Chinka zaliczyła sześć przełamań.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)

Anna Kalinska (Rosja) - Martina Trevisan (Włochy) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Donna Vekić awansuje do ćwierćfinału turnieju w Courmayeur?