Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Żadnych wyjątków". Premier Wiktorii nieugięty ws. udziału niezaszczepionych w Australian Open

Daniel Andrews, premier stanu Wiktoria, pozostaje nieugięty i zastrzegł, że niezaszczepieni tenisiści nie zostaną dopuszczeni do udziału w Australian Open 2022. - Nie będziemy stosować wyjątków - powiedział.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Novak Djoković, mistrz Australian Open 2021 PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Novak Djoković, mistrz Australian Open 2021
Ciągle pojawiają się sprzeczne informacje, czy tenisiści, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19, będą mogli zagrać w nadchodzącym Australian Open. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu lokalni politycy zapowiedzieli, że do turnieju zostaną dopuszczeni tylko zaszczepieni. Z kolei w weekend WTA rozesłało zawodniczkom maila z informacją, że niezaszczepieni będą mogli zagrać w Australii, lecz po przylocie do kraju będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie, a podczas pobytu będą regularnie testowani.

Premier Wiktorii jest nieugięty

Do tych informacji odniósł się Daniel Andrews, premier stanu Wiktoria, którego stolicą jest Melbourne. Stanowczo stwierdził, że niezaszczepieni tenisiści nie dostaną zgody na występ w Australian Open.

- Gdy próbujesz dostać się do USA, większości krajów w Europie i wielu w Azji, a nie jesteś zaszczepiony, po prostu nie otrzymujesz wizy. Dlaczego tutaj miałoby być inaczej? - zapytał na antenie radia ABC.

ZOBACZ WIDEO: Chalidow zapowiada walkę z Soldiciem i ocenia występ Pudzianowskiego

- Nie sądzę, aby tu było wiele do powiedzenia. Jeśli chcesz przyjechać, musisz być zaszczepiony dwiema dawkami - podkreślił. - Wszyscy kibice, który będą oglądać mecze z trybun, będą podwójnie zaszczepieni. Każdy pracujący przy turnieju będzie podwójnie zaszczepiony. Z tego powodu, jeśli chcesz dostać się do kraju, aby wziąć udział w turnieju, również musisz być podwójnie zaszczepiony.

Wprawdzie w środę Scott Morrison, premier Australii, stwierdził, że niezaszczepieni mogliby wystąpić w Australian Open, jeśli po przylocie do kraju odbyliby kwarantannę. - Chcemy wielkich wydarzeń w naszym kraju, bo od tego zależy wiele miejsc pracy, i chcemy pokazać światu, że Australia jest otwarta - powiedział Morrison.

Ale Andrews pozostaje nieugięty i twardo trzyma się swojego stanowiska. A w tym przypadku jego zdanie jest ważniejsze, bo w Australii w sprawach związanych z pandemią COVID-19 decydują rządy poszczególnych stanów.

- W imieniu każdego mieszkańca Wiktorii, który postąpił słusznie i przyjął dwie dawki szczepionki, mój rząd nie będzie ubiegał się o żadne zwolnienia dla niezaszczepionych tenisistów. Nie będziemy stosować wyjątków. Dlatego problem został w zasadzie rozwiązany - zastrzegł Andrews, dodając, że Australian Open 2022 na pewno odbędzie się w Melbourne.

Turniej pozbawiony gwiazd?

Głos w sprawie zabrał także Martin Pakula. Minister sportu stanu Wiktoria powiedział, że procedury dotyczące udziału tenisistów w Australian Open 2022 jeszcze "nie zostały ustalone".

- Wciąż wraz z Tennis Australia i Commonwealthem rozwiązujemy sprawę, czy niezaszczepieni obcokrajowcy w ogóle zostaną wpuszczeni do Australii. A, jeśli tak, to na jakich zasadach. Jedyne, o czym już zapewnialiśmy, to fakt, że zaszczepieni tenisiści będą traktowani w taki sam sposób jak zaszczepieni mieszkańcy kraju  - mówił Pakula.

Jeśli słowa Andrewsa są wiążące i ostateczne, może to oznaczać, że w Australian Open 2022 (17-30 stycznia) zabraknie wielu gwiazd światowego tenisa.

Andy Murray skomentował mecz z Hubertem Hurkaczem. Na takie zwycięstwo czekał ponad rok

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy niezaszczepieni tenisiści powinni zostać dopuszczeni do udziału w Australian Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
 • Lina555 Zgłoś komentarz
  Tak trzymać!
  • Arkadiusz Mochocki Zgłoś komentarz
   Premier Wiktorii i premier Australii, to są jak Trzaskowski, i Morawiecki, w naszym kraju. Oni chyba muszą być, z innych ugrupowań politycznych, i stąd sprzeczne zdania.
   • Fanka Rożera Zgłoś komentarz
    Przez płatną "szczepionkową" propagandę, jaką sieją zakłamane, wynajęte przez rządy media, mamy nie tylko dzielenie ludzi, sanitaryzm, nadmiar zgonów, ale nadchodzącą super
    Czytaj całość
    hiper inflację i podwyżki cen. Redaktorzy zaś biorą kasę i jadą sobie na Seszele, śmiejąc się ze zwykłych ludzi.
    • tOmło3 Zgłoś komentarz
     Najzabawniejsze jest to, że ci zaszczepieni jakby boją się tych niezaszczepionych? Tyle można wywnioskować po tych decyzjach wszystkich dot. ograniczeń. Po co te ograniczenia,
     Czytaj całość
     zaszczepiłeś się? spoko, idąc ideologią szczepionki nie masz się czego bać. Ci wszyscy rządzący są żałośni, że narzucają te wszystkie ograniczenia dla niezaszczepionych jakby to coś dało, a tak da - mniej kasy za sprzedane szczepki, kolejne podziały, straszenie itp itd.
     • emcanu Zgłoś komentarz
      Zachowują się jak jakaś cnotka, co to się niby strasznie wzbrania "nie dam, nie dam, nie dam!" a na końcu i tak dała ;P Zapiszcie to czarno na białym, uchwalcie to i temat
      Czytaj całość
      zamknijcie, jeśli niby aż tak chcecie być nieugięci ;)
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×