Andy Murray trafił na lepszego od siebie w Wiedniu. Matteo Berrettini nie spoczął na laurach

Andy Murray pierwszy raz w karierze przegrał mecz w turnieju ATP 500 w Wiedniu. W środę Brytyjczyk w dwóch setach uległ utalentowanemu Carlosowi Alcarazowi. W ćwierćfinale zameldował się również Matteo Berrettini.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Andy Murray
Carlos Alcaraz, 18-letnia wielka nadzieja hiszpańskiego tenisa, w tym roku wyróżnił się kilkoma świetnymi wynikami na czele z triumfem w Umagu i ćwierćfinałem US Open. W środę tenisistę z Murcji znów pokazał, jakim dysponuje ogromnym potencjałem. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Wiedniu po ponad dwugodzinnej walce pokonał 6:3, 6:4 doświadczonego i utytułowanego Andy'ego Murraya.

Tym samym Murray pierwszy raz w karierze przegrał mecz w Wiedniu. W dwóch poprzednich startach w tej imprezie (sezony 2014 i 2016) zdobywał tytuły. Z kolei Alcaraz zrewanżował się Brytyjczykowi za porażkę sprzed dwóch tygodni w Indian Wells.

- Gra przeciwko Andy'emu to była przyjemność i to dla mnie wspaniałe, że byłem w stanie go pokonać. Zagrałem naprawdę dobrze. Chciałem być agresywny. Jestem zadowolony - mówił, cytowany przez atptour.com, Alcaraz, który w ciągu 126 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy, pięć przełamań i 27 zagrań kończących.

Hiszpan w 1/4 finału zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Matteo Berrettinim. Włoch dzięki awansowi do II rundy Erste Bank Open zapewnił sobie kwalifikację do ATP Finals, ale nie spoczął na laurach i w środę odniósł kolejne zwycięstwo - pokonał 6:7(5), 6:2, 6:3 Nikołoza Basilaszwilego.

W środowe popołudnie rozegrano także ostatnie mecze I rundy. Oznaczony numerem ósmym Diego Schwartzman wygrał 6:2, 7:5 z Fabio Fogninim, a jego kolejnym rywalem będzie Gael Monfils. Francuz pokonał 7:6(2), 6:4 Lorenzo Musettiego, posiadacza dzikiej karty.