Tenisistki ruszyły do boju w Linzu. Białorusinka rywalką Simony Halep

Amerykanka Alison Riske i Włoszka Jasmine Paolini rozpoczęły występ w turnieju WTA 250 w Linzu. Rywalkę poznała Rumunka Simona Halep.

Simona Halep PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Simona Halep
W niedzielę rozpoczęła się 35. edycja imprezy w Linzu. Dobre otwarcie ma za sobą Alison Riske (WTA 52), która pokonała 6:3, 6:1 Monę Barthel (WTA 189). W ciągu 69 minut Amerykanka obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie.

Pierwszą rywalką Simony Halep będzie Alaksandra Sasnowicz (WTA 88), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Fionę Ferro (WTA 105) po godzinie i 49 minutach. Białorusinka cztery razy oddała podanie, a sama na przełamanie zamieniła siedem z 12 okazji. Zdobyła o osiem punktów więcej od Francuzki (81-73).

Jasmine Paolini (WTA 51) wygrała 6:4, 3:6, 6:2 z Dajaną Jastremską (WTA 100). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Ukrainka zaserwowała siedem asów, ale wykorzystała tylko trzy z 12 break pointów. Włoszka spożytkowała pięć z 16 szans na przełamanie.

Saisai Zheng (WTA 87) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:1 Clarę Burel (WTA 77). W ciągu 85 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Chinka straciła serwis tylko raz, a sama zaliczyła pięć przełamań. W II rundzie zmierzy się z Paolini.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Fiona Ferro (Francja) 6:2, 3:6, 6:2

wolne losy: Emma Raducanu (Wielka Brytania, 1/WC); Simona Halep (Rumunia, 2/WC); Danielle Collins (USA, 3); Weronika Kudermetowa (Rosja, 4)

Hubert Hurkacz pewny gry w Turynie. Znamy wszystkich uczestników ATP Finals!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Simona Halep awansuje do ćwierćfinału turnieju w Linzu?