Simona Halep ruszyła do boju w Melbourne. Trudna przeprawa Weroniki Kudermetowej

Simona Halep rozpoczęła występ w turnieju WTA 250 w Melbourne. Rumunka odprawiła Australijkę Destanee Aiavę. Trudną przeprawę ma za sobą Weronika Kudermetowa.

Simona Halep PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Simona Halep
W środę Simona Halep (WTA 20) rozegrała pierwszy mecz w 2022 roku. Jej rywalką była urodzona w Melbourne Destanee Aiava (WTA 316). Rumunka pokonała Australijkę 6:4, 6:2. W ciągu 78 minut tenisistka z Konstancy zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Eleną-Gabrielą Ruse.

Weronika Kudermetowa (WTA 31) zwyciężyła 7:6(4), 7:6(6) Viktorię Kuzmovą (WTA 162). W trwającym godzinę i 58 minut meczu Rosjanka zaserwowała 10 asów i zgarnęła 40 z 56 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów. Jej kolejną rywalką będzie Madison Brengle (WTA 59), która wygrała 7:6(3), 7:6(4) z Nao Hibino (WTA 129). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 2:4 i obroniła piłkę setową w 10. gemie.

Katerina Siniakova (WTA 49) przegrała 5:7, 6:7(8) z Anną Bondar (WTA 92). W drugiej partii Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 3:1, a później roztrwoniła dwie piłki setowe w tie breaku. O ćwierćfinał Węgierka zmierzy się z Anastazją Potapową (WTA 69), która zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:2 Lizette Cabrerę (WTA 173) po godzinie i 55 minutach. Rosjanka odparła 11 z 15 break pointów i spożytkowała siedem z ośmiu szans na przełamanie.

Clara Burel (WTA 76) pokonała 6:3, 7:6(6) Shuai Zhang (WTA 60). W drugim secie Francuzka odrodziła się ze stanu 1:4. Spotkanie zakończyła za szóstą piłką meczową. Lesley Pattinama Kerkhove (WTA 158) wygrała 6:3, 6:4 z Seone Mendez (WTA 239). W ciągu 84 minut Holenderka wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Melbourne Summer Set 1, Melbourne (Australia)