Dobre otwarcie Madison Keys. Porażka legendy australijskiego tenisa

Madison Keys rozprawiła się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 250 w Melbourne. Odpadła legenda australijskiego tenisa Samantha Stosur, która zbliża się do końca singlowej kariery.

Madison Keys PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Madison Keys
W ubiegłym roku Madison Keys (WTA 56) wypadła z Top 50 rankingu. Amerykanka jest finalistką US Open 2017 i byłą siódmą rakietą globu. Sezon 2022 rozpoczęła od występu w Melbourne. W I rundzie pokonała 6:3, 7:6(2) Harriet Dart (WTA 123). W pierwszym secie Keys wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 86 minut zdobyła 34 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła dwa przełamania. Brytyjka popełniła siedem podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Daria Kasatkina (WTA 26), która prowadziła 6:1, 3:0, gdy Anna Kalinska (WTA 111) skreczowała. Tenisistka z Togliatti w ubiegłym sezonie zdobyła dwa tytuły i wróciła do Top 30 rankingu. W lutym w Melbourne wygrała turniej Phillip Island Trophy.

Odpadła Samantha Stosur (WTA 383), legenda australijskiego tenisa. Mistrzyni US Open 2011 uległa 6:7(5), 6:7(5) Lin Zhu (WTA 114). W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy z 2:4 wyszła na 5:4, ale zmarnowała piłkę setową. W drugiej partii roztrwoniła prowadzenie 5:3, a później 3-1 w tie breaku. W rozpoczynającym się 17 stycznia Australian Open Stosur zanotuje ostatni singlowy występ w karierze.

Claire Liu (WTA 94) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Martę Kostiuk (WTA 50) po dwóch godzinach i 28 minutach. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Amerykanki. Alaksandra Sasnowicz (WTA 107) pokonała 6:4, 6:2 Xinyu Wang (WTA 101). W ciągu 76 minut Białorusinka odparła pięć z sześciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Chinka do drabinki weszła w miejsce Belgijki Elise Mertens, która wycofała się.

Melbourne Summer Set 2, Melbourne (Australia)