Emocjonujący bój o tytuł w Sydney. Zadecydował tie break w trzecim secie

Paula Badosa została triumfatorką turnieju WTA 500 w Sydney. W finale Hiszpanka pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą po trzysetowej batalii.

Paula Badosa, mistrzyni turnieju w Sydney PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Na zdjęciu: Paula Badosa, mistrzyni turnieju w Sydney
Barbora Krejcikova (WTA 4) w półfinale imprezy w Sydney uciekła przed porażką. Wyeliminowała Estonkę Anett Kontaveit po obronie siedmiu piłek meczowych. Dla odmiany Paula Badosa (WTA 9) oddała cztery gemy Rosjance Darii Kasatkinie. W sobotnim finale Hiszpanka wygrała z Czeszką 6:3, 4:6, 7:6(4).

W pierwszym secie Krejcikova z 0:2 wyszła na 3:2, ale przegrała cztery kolejne gemy. W drugiej partii straty odrabiała Badosa (z 1:3 na 4:3), ale końcówka należała do Czeszki. W decydującej odsłonie triumfatorka Rolanda Garrosa z 0:2 wyrównała na 2:2. Więcej przełamań nie było i o losach meczu rozstrzygnął tie break. W nim Hiszpanka od 1-2 zgarnęła sześć z ośmiu kolejnych punktów.

W trwającym dwie godziny i 22 minuty spotkaniu Badosa zaserwowała 12 asów, o sześć więcej niż jej rywalka. Zdobyła 39 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie dwa razy bez straty seta wygrała Badosa (Madryt, Indian Wells). Hiszpanka pozostaje niepokonana w finale. W ubiegłym sezonie triumfowała w Belgradzie i Indian Wells. Krejcikova ma teraz bilans finałów 3-3. W 2021 roku zdobyła tytuły w Strasburgu, Rolandzie Garrosie i Pradze.

Od poniedziałku Hiszpankę i Czeszkę czeka występ w wielkoszlemowym Australian Open. W I rundzie Badosa zagra z Australijką Ajlą Tomljanović, a Krejcikova spotka się z Niemką Andreą Petković.

W finale debla Anna Danilina i Beatriz Haddad Maia pokonały 4:6, 7:5, 10-8 Niemkę Vivian Heisen i Węgierkę Pannę Udvardy. Dla Kazaszki jest to drugi deblowy tytuł w WTA Tour (Gdynia 2021), a Brazylijka odniosła trzeci triumf (Bogota 2015 i 2017).

Sydney Tennis Classic, Sydney (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 703,5 tys. dolarów
sobota, 15 stycznia

finał gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania, 5) - Barbora Krejcikova (Czechy, 3) 6:3, 4:6, 7:6(4)

finał gry podwójnej:

Anna Danilina (Kazachstan) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Vivian Heisen (Niemcy) / Panna Udvardy (Węgry) 4:6, 7:5, 10-8

Czy Paula Badosa wygra Australian Open 2022?