Kolejne kłopoty gwiazdy z Białorusi. Ostatni mecz australijskiej legendy

Aryna Sabalenka po raz kolejny przeżywała katusze na korcie, ale pozostaje w grze w Australian Open 2022 w Melbourne. Ostatni mecz w singlu rozegrała Australijka Samantha Stosur.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) wciąż ma ogromne problemy z serwisem. Białorusinka rozegrała już dwa trzysetowe mecze w Australian Open. Rozpoczęła od wyeliminowania reprezentantki gospodarzy Storm Sanders. W czwartek pokonała 1:6, 6:4, 6:2 Xinyu Wang (WTA 100). Kolejną rywalką tenisistki z Mińska będzie Czeszka Marketa Vondrousova.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu Sabalenka popełniła 19 podwójnych błędów. Sześć potrafiła zrobić w jednym gemie. Obie tenisistki zaserwowały po pięć asów. Miały po 10 break pointów i uzyskały po pięć przełamań. Białorusinka posłała 33 kończące uderzenia przy 43 niewymuszonych błędach. Wang zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Chinka zdobyła o jeden punkt więcej (84-83).

Finalistka Rolanda Garrosa 2021 Anastazja Pawluczenkowa (WTA 11) wygrała 6:2, 6:2 z Samanthą Stosur (WTA 487). W ciągu 69 minut Rosjanka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Australijka rozegrała ostatni singlowy mecz w karierze. Największy triumf odniosła w 2011 roku, gdy wygrała US Open. W rankingu najwyżej była notowana na czwartym miejscu.

W III rundzie Pawluczenkowa zmierzy się z Soraną Cirsteą (WTA 38), która w 76 minut pokonała 6:2, 6:4 Kristinę Kucovą (WTA 96). Rumunka zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. Naliczono jej 30 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach. Słowaczka miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Elise Mertens (WTA 26) wygrała 6:3, 6:2 z Iriną-Camelią Begu (WTA 64). Belgijka zgarnęła 28 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i spożytkowała trzy z czterech okazji na przełamanie.