Demonstracja siły byłej liderki rankingu. Odrodzenie pogromczyni Garbine Muguruzy

Simona Halep rozbiła Dankę Kovinić w sobotnim meczu wielkoszlemowego Australian Open 2022 w Melbourne. Odrodzenie przeżyła Alize Cornet, pogromczyni Garbine Muguruzy.

Simona Halep PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 15) kontynuuje swój zwycięski marsz. W Melbourne wygrała turniej rangi WTA 250. W Australian Open pozostaje bez straconego seta. Odprawiła Magdalenę Fręch i Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. W III rundzie była liderka rankingu rozbiła 6:2, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 98). Rumunka ma bilans tegorocznych spotkań 8-0.

W ciągu 64 minut Halep zdobyła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Rumunka posłała 19 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Kovinić zanotowano 11 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Kolejną rywalką Halep będzie Alize Cornet (WTA 61), która w dniu swoich 32. urodzin zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Tamarę Zidansek (WTA 29). Francuzka odrodziła się ze stanu 4:6, 1:4. W spotkaniu miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla tenisistki z Nicei. Cornet naliczono 16 kończących uderzeń przy 39 niewymuszonych błędach. Zidansek miała 35 piłek wygranych bezpośrednio i 64 pomyłki.

Słowenka po raz pierwszy doszła do III rundy Australian Open. W ubiegłorocznym Rolandzie Garrosie awansowała do półfinału. Cornet w poprzedniej rundzie wyeliminowała Garbine Muguruzę. Po raz drugi doszła do 1/8 finału Australian Open (2009). W poniedziałek Francuzka powalczy o pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Danielle Collins (WTA 30) wróciła ze stanu 4:6, 2:4 i wygrała 4:6, 6:4, 7:5 z Clara Tauson (WTA 39). W pierwszym secie Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 4:1, a w drugim od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trzeciej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Collins uzyskała na 7:5. Mogła spotkanie zakończyć wcześniej, ale przy 5:4 zmarnowała trzy piłki meczowe.

W ciągu dwóch godzin i 35 minut Amerykanka wywalczyła 43 z 53 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama spożytkowała cztery z 13 break pointów. Obie tenisistki popełniły po 33 niewymuszone błędy. Collins posłała również 33 kończące uderzenia, a Tauson miała ich 25. Dunka w poprzedniej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem szóstym Estonkę Anett Kontaveit.