Niewiarygodny thriller w Melbourne! Nie będzie meczu Naomi Osaki z Ashleigh Barty

Niesamowity dreszczowiec w Australian Open 2022! Naomi Osaka zmarnowała dwie piłki meczowe i nie obroni tytułu. W Melbourne nie dojdzie do starcia Japonki z Ashleigh Barty.

Naomi Osaka PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 14) na swoim koncie ma cztery wielkoszlemowe tytuły. Dwa zdobyła w US Open (2018, 2020) i dwa w Australian Open (2019, 2021). W tym roku nie będzie trzeciego triumfu Japonki w Melbourne. W piątek zmarnowała dwie piłki meczowe i przegrała 6:4, 3:6, 6:7(5) z Amandą Anisimovą (WTA 60). Osaka po Australian Open wypadnie z Top 80 rankingu.

W pierwszym i drugim secie obie tenisistki uzyskały po jednym przełamaniu. W trzeciej partii ogromne emocje były w 10. gemie. Osaka miała dwie piłki meczowe, ale Anisimova je obroniła. W tie breaku (do 10 punktów) lepiej poradziła sobie Amerykanka, która miała przewagę od pierwszej do ostatniej piłki. Prowadziła 3-0, potem 5-2, a następnie 8-4. Przy 9-5 wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Anisimova zaserwowała 11 asów, o sześć więcej niż jej utytułowana rywalka. Posłała 46 kończących uderzeń przy 44 niewymuszonych błędach. Osace zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 45 pomyłek. Amerykanka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a Japonka odparła dziewięć z 10. Było to ich pierwsze starcie.

Anisimova ma za sobą sporo trudnych przeżyć. Rok 2019 dostarczył jej sporo radości, ale też dużo smutku. W Bogocie zdobyła pierwszy tytuł, a w Rolandzie Garrosie awansowała do półfinału. Latem wystąpiła tylko w jednym turnieju w USA. Walczyła z kontuzją pleców, a w sierpniu zmarł jej tata. W obecnym sezonie przeżywa na razie same wspaniałe chwile w Melbourne. Ma bilans meczów 8-0. Wygrała turniej rangi WTA 250, a w Australian Open po raz drugi doszła do IV rundy (2019).

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Ashleigh Barty, która pokonała 6:2, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 33). W ciągu 61 minut Australijka zaserwowała cztery asy i zdobyła 25 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i spożytkowała trzy z pięciu szans na przełamanie. Liderka rankingu spotkanie zakończyła z dorobkiem 11 kończących uderzeń i 13 niewymuszonych błędów. Włoszka pokusiła się o osiem piłek wygranych bezpośrednio przy 24 pomyłkach.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich
piątek, 21 stycznia

III runda gry pojedynczej kobiet:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Camila Giorgi (Włochy, 30) 6:2, 6:3
Amanda Anisimova (USA) - Naomi Osaka (Japonia, 13) 4:6, 6:3, 7:6(5)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy w 2022 roku Naomi Osaka zdobędzie wielkoszlemowy tytuł?