Iga, coś ty zrobiła?! Fenomenalna akcja Polki hitem internetu

To był majstersztyk! Iga Świątek w piłce meczowej zaprezentowała nieprawdopodobną obronę, po której kibice wręcz krzyknęli z zachwytu. Rywalka natomiast popełniła kosztowny błąd. To trzeba zobaczyć!

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek zdobywa ostatni punkt w meczu z Kaią Kanepi w ćwierćfinale Australian Open Twitter / twitter.com/Eurosport_FR / Iga Świątek zdobywa ostatni punkt w meczu z Kaią Kanepi w ćwierćfinale Australian Open
Iga Świątek po raz drugi z rzędu zdołała się podnieść ze stanu 0:1 w setach. Stoczyła emocjonującą z Kaią Kanepi i awansowała do półfinału Australian Open.

Estonka zawiesiła poprzeczkę niezwykle wysoko. Punktem zwrotnym tego spotkania był wygrany przez Świątek tie-break w drugim secie. Od tej chwili Polka zaczęła przeważać.

Prawdziwy popis Świątek dała w ostatnim gemie meczu. Perełką i ozdobą spotkania była natomiast piłka meczowa przy stanie 40:15.

Najpierw Polka kapitalnie się broniła i odbijała niemożliwe wręcz piłki. W końcu rywalka popełniła błąd i Świątek mogła świętować zwycięstwo oraz awans do półfinału. W trakcie akcji kibice i komentatorzy niemal krzyczeli z zachwytu.

"Ten ostatni gem Igi Świątek powinno kupić Muzeum Sportu. Dzieło sztuki. A o ostatniej wymianie dzieci powinny się uczyć w szkołach" - skomentował na Twitterze tę akcję Paweł Wilkowicz (więcej TUTAJ).

Polka nie będzie miała dużo czasu na odpoczynek. W czwartek, 27 stycznia około godz. 11:30 czasu polskiego, zagra z Danielle Collins. Stawką będzie finał turnieju.

Czy Iga Świątek zwycięży w Australian Open?